Google Şifre Yöneticisi artık bir Android ana ekran kısayoluna sahip


Ne bilmek istiyorsun

  • Google’ın Şifre Yöneticisi yeni yetenekler kazanıyor.
  • Artık Android Cihazlarda ana ekran kısayolu olarak eklenebilir.
  • İşlevsellik, yakın zamanda yapılan bir Google Play Hizmeti güncellemesinden sonra gelir.
  • Google ayrıca Şifre Yöneticisi için cihaz üzerinde şifreleme sağlar.

Google artık Şifre Yöneticisini diğer uygulamaların yanı sıra Android ana ekranınıza eklemenize izin veriyor. Yetenek, yakın zamanda Android cihazlara yayınlanan bir Google Play Hizmetleri güncellemesinden geliyor. Yeni özellik, gerektiğinde cihaz veya Chrome ayarlarında gezinmek yerine şifrelerinize daha hızlı erişmenizi veya bunlara erişmenizi sağlar.

Arama devinin hizmeti, mevcut en iyi şifre yöneticisi seçeneklerinden biri olmayabilir – yine de güvenlidir, şifrelenmiştir ve Google hesabınızla senkronize edilir. Kullanıcılar, Android veya iOS (Chrome uygulamasından) olmak üzere her iki platformda da bunlara istedikleri gibi kolayca erişebilir.

Yeni yetenek için, Android kullanıcılarının Google Play Hizmetlerini 22.18 sürümüne güncellemesi gerekir (9to5Google raporları). Güncellemeyi yükledikten sonra, Android kullanıcıları şuraya giderek cihazlarından Parola Yöneticisine erişebilirler: Ayarlar > Gizlilik > Google’dan Otomatik Doldurma hizmeti > Şifreler. Oradan, “Ana ekranınıza kısayol ekle” seçeneğini bulabileceğiniz ek ayarlara girmek için üstteki Dişli simgesini tıklayın. Son kısım, Chrome tarayıcısından ekranınıza bir web sayfası eklemeye nispeten benzer.

Google Şifre Yöneticisi Kısayolu

(İmaj kredisi: 9to5Google)

İşlem hantal görünüyor, ancak yine de denemeye değer çünkü bunu yalnızca bir kez yapmanız gerekecek. Parolalar kısayolunu açmak için biyometrik kimlik doğrulaması ekleme imkanı olmasa da, saklanan oturum açma kimlik bilgilerini kontrol etmek için ilgili biyometriye ihtiyacınız olacaktır.