Google Play, Hindistan’daki abonelikler için UPI ödemelerini destekler


Ne bilmek istiyorsun

  • Google Play, Hindistan’da abonelikler için ödeme yapmak için yeni yöntemlere sahip.
  • Play Store artık kullanıcıların abonelik uygulamaları için UPI aracılığıyla ödeme yapmasına olanak tanıyor.
  • Yeni işlevsellik, 2019’da kullanıma sunulan UPI ödeme yönteminden geliyor.

Hindistan’daki Google Play Store, abonelik tabanlı uygulamalar için yeni bir uygun ödeme yöntemi alıyor. UPI aracılığıyla abonelikler için ödeme yapma yeteneğidir.

Birleşik Ödeme Arayüzü (UPI), Hindistan’daki Android kullanıcıları için uygun bir ödeme sistemidir. İlk olarak 2019’da diğerlerinin yanı sıra kredi/banka kartlarına ve net bankacılığa bir alternatif olarak piyasaya çıktı. UPI yöntemi, kullanıcıların uygulama/oyun ve uygulama içi satın almalar yapmasına izin verdi. Bu hafta Google, abonelikler için ödeme yapma özelliği olan UPI ödeme sistemine eklenen ek işlevleri duyurdu.

Ülkedeki Google Play Store için UPI Autopay olarak adlandırılır. Dijital perakende ödemelerin çoğunu (çeşitli UPI uygulamaları dahil) tek bir çatı altında toplayan kanat olan Hindistan Ulusal Ödemeler Şirketi (NPCI), görünüşe göre UPI 2.0’ı başlattı.

(İmaj kredisi: Google)

Yeni UPI Otomatik Ödeme, “insanların özelliği destekleyen herhangi bir UPI uygulamasını kullanarak yinelenen ödemeler yapmasına yardımcı olan” yeni UPI 2.0 kapsamına giriyor.