Google Pixel Ultra’nın başarılı olması için ihtiyaç duyduğu 5 şey


Google, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun piyasaya sürülmesiyle Pixel serisini yeniledi. Google, ilk kez hayranların favorisi Pixel 6 ile birlikte gerçek bir “Pro” Pixel cihazı çok yüksek olmayan bir maliyetle sundu – yani, en azından diğer amiral gemilerinden daha düşük bir fiyata. gelen bir rapora göre 9to5GoogleGoogle, Pixel 7 Ultra’nın piyasaya sürülmesiyle bu yıl Pixel serisini daha da genişletmek istiyor olabilir.


Google, herkesi şaşırtacak şekilde I/O 2022 etkinliğinde Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu resmen sergiledi. Google’ın bize I/O’da gösterdiği görüntülere göre, Pixel 7’nin, genel olarak bazı küçük iyileştirmelerle Pixel 6 serisinin yinelemeli bir versiyonu olacağı görülüyor. Ancak görünüşe göre Google, bu sonbaharda Pixel 7 serisini resmi olarak piyasaya sürdüğünde “bir şey daha” yaşayacak.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

gelen rapor olarak 9to5Google Google, Android Açık Kaynak Projesi’ne Pixel 7 cihazlarını eklemeye başladığını belirtiyor. Google’ın AOSP’ye eklediği cihazlardan ikisi, “Cheetah” (Pixel 7 Pro) ve “Panther” (Pixel 7) ile bağlantılı “C10” ve “P10” model numaralarıyla etiketlendi. Rapor, kaynak kodunda “G10” model numarasına sahip başka bir Pixel 7 serisi cihaza yapılan atıfların bulunduğunu iddia ediyor.

Ve hayır, G10 Pixel cihazı Pixel 7a veya tekrar gecikmeli katlanabilir Pixel Notepad değil, çünkü kendi ayrı kod adları var – Felix ve Lynx. Peki “G10” Pixel cihazı ne olabilir? Kuyu, 9toGoogle’a kaynak kodundan bazı ayrıntıları çıkarmayı başardı ve görünüşe göre Google, bu yıl muhtemelen Pixel 7 Ultra olarak adlandırılan üst düzey bir Pixel 7 serisi akıllı telefon piyasaya sürecek.

Google’ın “Ultra” bir amiral gemisine ihtiyacı olduğuna gerçekten inanmasak da – Pixel 6 Pro kendi başına makul bir fiyata mükemmel bir amiral gemisi – ancak şirket gerçekten ultra premium bir cihazı piyasaya sürmeye hevesliyse, işte her şey o doğru olması gerekiyor.


Google Pixel Ultra’da görmek istediklerimiz

Daha iyi görüntü

Android 12 Easter Egg'i gösteren Pixel 6 Pro ekranı

Kaynak: Pocketnow Videosu

Google Pixel 7 Ultra’daki ekranın daha iyi olması gerekiyor. Beni yanlış anlamayın, Google Pixel 6 Pro’daki ekran fiyatına göre mükemmel, ancak Samsung Galaxy S22 Ultra’da (veya benzer fiyatlı akıllı telefonlarda) bulunan ekrana yakın değil. Google’ın görüntüleme departmanında geliştirebileceği birkaç alan vardır. İyileştirmelere geçmeden önce şunu belirtmekte fayda var 9to5Google’ın rapor, “G10” cihazının Pixel 6 Pro ile aynı ekran özelliklerine sahip olduğunu iddia ediyor: 1440×3120 çözünürlük, 120Hz yenileme hızı ve 71x155mm fiziksel boyut.

İyileştirmelerden bahsetmişken, Google, ultra pahalı akıllı telefon fiyat aralığına girmek istiyorsa, ekran oyununu biraz hızlandırması gerekiyor. Pixel 6 Pro’nun ekranının Samsung Galaxy S22’deki ekrana göre daha düşük olduğu birkaç alan var. Örneğin, Pixel 6 Pro, S22 Ultra’daki 1750’ye kıyasla maksimum 800 nit parlaklığa sahiptir. Bu nedenle, Pixel 6 Pro’nun ekranının doğrudan güneş ışığında görülmesi de daha zordur. Ayrıca biraz daha az DCP-I3 renk alanı kaplar. Basit bir şekilde özetlemek gerekirse, şirketin Pixel 7 Ultra’daki ekran hakkında bir “vay faktörü” olması gerekiyor. Müşteride uzun süreli bir izlenim bırakan Pixel 7 Ultra’ya bir ekran eklemesi gerekiyor. Ne de olsa, akıllı telefonlarımızın ekranı, bazen tüm gün boyunca her şeyden daha çok baktığımız tek şey.

Daha fazla kamera mı?

Google Piksel 7 kamera

Google Piksel 7

Kaynak: Google

Kamera departmanı her zaman Pixel akıllı telefonların en önemli satış noktası olmuştur. Google akıllı telefonlarındaki görüntü işleme, mevcut Android cihazların çoğundan çok daha iyidir. Google, kamerasını bir adım öteye taşımak için Pixel 6 Pro akıllı telefonunu yüksek megapiksel geniş, ultra geniş ve telefoto (4x optik yakınlaştırma) lenslerden oluşan üçlü kamera modülüyle birlikte gönderdi – tabii ki görüntü işleme daha da iyiydi bu sefer Google’ın kendi Tensor SoC’si sayesinde.

Google Pixel 7 Ultra’nın başarılı olması için daha fazla kameraya mı ihtiyacı var? Şart değil. Bir akıllı telefonun arkasındaki kamera adası, akıllı telefonun olağanüstü bir kamera sistemine sahip olduğu anlamına gelmez. Bunun yerine görüntü işleme ve yazılım özellikleri Google’ı bu bölümde öne çıkaran özelliklerdir ve bu yönde geliştirmeye devam etmelidir. Yine de, Pixel 7 Ultra’da görmek istediğim bir kamera geliştirmesini nitelemek zorunda kalsaydım, bu daha iyi bir telefoto lens olurdu. Şu anda, Pixel 6 Pro yalnızca 4x optik yakınlaştırmayı yakalayabilir. Google, on kata kadar optik yakınlaştırma sunan S22 benzeri bir periskop telefoto lensi dahil edebilirse harika olur.

Yüz kilidi açma ve Soli’nin dönüşü?

Google Pixel 6 Pro Uzun

Kaynak: Pocketnow Videosu

Google Pixel 6 serisinde bulunmayan ancak premium fiyat aralığındaki (ve hatta bazıları bütçe segmentindeki) akıllı telefonların çoğunun sunduğu özelliklerden biri Yüz Kilidi Açma özelliğidir. Google Pixel 6, yüz tanıma kilidini açma özelliğiyle piyasaya sürülmeye hazırlanıyordu. Ancak düşürüldü. Google’ın en azından “Ultra” akıllı telefonunun bu özelliği sunmasını bekliyoruz. Pixel 7 Ultra’yı öne çıkarabilecek bir diğer özellik de Project Soli. Project Soli, Pixel 4 serisi ile çıkış yaptı ve oldukça kullanışlı olduğunu kanıtladı. Google, deneyimden ödün vermeden (delikli kamera yerine büyük bir çentik ve uçtan uca bir ekran ekleyerek) Pixel 7 Ultra’da Project Soli’nin geliştirilmiş bir sürümünü başarıyla uygularsa, bu memnuniyetle karşılanacaktır. ek. Bunun hakkında ikinci kez düşündüğümüzde, Google’ın Google I/O 2022’de Pixel 7’nin ön yüzünü sergilememesinin nedeni bu olabilir mi?

Daha iyi pil ömrü veya daha hızlı şarj

Piksel 6 elinde

Kaynak: Pocketnow videosu

Burada sadece nit topladığımı biliyorum, ancak bir akıllı telefon için 1000 doların kuzeyini ödüyorsam, mevcut en iyi pil teknolojisiyle gelmesini bekliyorum. Apple’ın en pahalı akıllı telefonu iPhone 13 Pro Max ile yaptığı şey, mümkün olan en hızlı şarjı sağlamaması. Ancak yavaş şarj hızını telafi etmek için Apple, pili ve yazılımı, iPhone 13 Pro Max’in üst düzey fiyat aralığındaki en iyi pil deneyimlerinden birini sunacağı noktaya kadar optimize etti.

Öte yandan, Samsung her ikisinin bir karışımını tercih etti. S22 Ultra’nın 5.000 mAh pili en uzun pil ömrünü sağlamasa da, bir günlük kullanımı kolaylaştırır. Samsung, gün içinde telefonunuzu şarj etmeniz gerekebileceği için 45W hızlı şarj desteğini de içeriyor. Google Pixel 7 Ultra’da görmek istediğimiz şey, şirketin bir yönü seçmesi ve ardından bu konuda mükemmelleşmesi. Google’ın ya optimizasyonlar ya da daha büyük bir hücre aracılığıyla 7 Ultra’da mükemmel pil ömrü sağlaması ya da şu anda birkaç akıllı telefonda bulunan “ultra hızlı şarj” teknolojisini desteklemesi gerekiyor. Ancak, akıllı telefon her iki cephede de eksik olmamalıdır.

Hatasız yazılım ve uzun vadeli destek

Pixel 6 ve Pixel 6 Pro'nun arka yüzü

Kaynak: Pocketnow

Google, 2016’da Pixel markalı ilk akıllı telefonu piyasaya sürdüğünden beri sorunsuz bir yolculuk yaşamadı. O zamandan bu yana, geçen yılın Pixel 6 serisi de dahil olmak üzere neredeyse tüm Pixel akıllı telefonlarında, şarj, kullanıcı ve şarj işlemlerini etkileyen yazılım ve donanım sorunları vardı. deneyim, pil, parmak izi sensörü ve ekran. Google’ın kalite kontrolle ilgili sorunlarla karşılaştığını söylemek doğru olur, ancak şirketin oyununu hızlandırmasının ve sorunsuz bir cihaz piyasaya sürmesinin zamanı geldi.

Pahalı bir akıllı telefona daha fazla para harcarsanız, yazılım deneyiminin sorunsuz olmasını beklersiniz. Sonuçta, akıllı telefonları yapan veya bozan yazılımdır (her şeyin ön ucu). Apple ve Samsung’un bu segmentte büyük bir pazar payı yakalamasının başlıca nedeni budur. Ancak Google bu bölgeye girmek istiyorsa Pixel Ultra ile ilgili herhangi bir sorun olmadığından emin olmalıdır. Hoş bir ek, en azından Ultra modeli için uzun vadeli yazılım güncelleme desteği olacaktır. Samsung, S22 Ultra’da dört yıllık Android güncellemeleri sunuyor ve Google bir Ultra akıllı telefon yapmayı planlıyorsa, benzer bir yazılım destek süresi de sunmalıdır.

G10 Pixel cihazına yapılan atıflar, Google’ın bir Ultra amiral gemisi üzerinde çalıştığı anlamına gelmez. Bunun yerine şirket, Pixel 6 Pro’nun iki farklı sürümünü bazı değişikliklerle test ediyor olabilir. Bununla birlikte, Google’ın S22 Ultra ve iPhone 13 Pro Max gibileriyle rekabet eden bir Ultra amiral gemisi çıkardığını görmek harika olurdu. Google’ın Pixel 7 Ultra üzerinde çalışması hakkındaki düşünceleriniz neler? Ne görmek istersiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!