Google Pixel telefonlar, görünüşe göre bir Nest Hub zamanlayıcısını kontrol etmenize izin veriyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google’ın, Pixel telefonun Bir Bakışta widget’ına yeni bir kullanışlı özellik sunacağı bildirildi.
  • Görünüşe göre bu özellik, kullanıcıların widget’ı kullanarak zamanlayıcıları bir Nest Hub veya Google Asistan hoparlöründen görüntülemesine ve kontrol etmesine olanak tanıyor.
  • Görünüşe göre bu yetenek şu anda küçük bir kullanıcı grubuyla sınırlı, ancak daha geniş bir kullanıma sunma uzak olmamalı.

Google, Pixel’in “Bir Bakışta” widget’ının yetenek listesini, Nest Hub’ınızda veya herhangi bir Nest hoparlörünüzde ayarladığınız zamanlayıcıyı kontrol etmeyi kolaylaştıracak başka bir özellikle genişletiyor gibi görünüyor.

9to5Google’a göre (yeni sekmede açılır), Pixel telefonun Bir Bakışta widget’ı, Nest Hub zamanlayıcınızın durumunu doğrudan Pixel telefonunuzun ana ekranında görüntüler. Zamanlayıcınız çaldığında, ayarladığınız konuşmacının adını ve zamanlayıcıyı durdurmak veya bir dakika uzatmak da dahil olmak üzere birkaç seçeneği görebileceksiniz.

Bu, widget’ın en kullanışlı özelliklerinden biridir, özellikle mutfakta sık sık yemek pişiriyorsanız ve zamanlayıcı olarak en iyi Google Asistan hoparlörlerinden birçoğunu kullanıyorsanız. Ancak bu özelliğin zamanlayıcılarla sınırlı olduğu görülüyor, bu da alarmların veya kronometrelerin Pixel cihazınızla senkronize edilmeyeceği anlamına geliyor. İlk olarak geçen Temmuz ayında Google uygulamasının beta sürümünde ortaya çıktı.

Bir Bakışta widget zamanlayıcı durumu

(İmaj kredisi: 9to5Google)

Ne yazık ki, özellik şu anda birkaç kullanıcıyla sınırlı görünüyor, çünkü 9to5’in Pixel modellerinin hiçbirinde bu özellik yok. Bu, aşamalı olarak piyasaya sürüldüğünü gösteriyor.