Google Pixel Fold Yakında mı Geliyor? Steam Destesi Duyuruldu ve daha fazlası!(video)


Bugünkü Pocketnow Daily’de, yaklaşan Google Pixel Fold, yeni Microsoft 365 hizmeti ve daha fazlası hakkında konuşuyoruz.Bugün resmi haberler anlaşmalarla başlıyor ve şunu söyleyeyim, kimse Samsung gibi anlaşma yapmıyor. Yani, aklınıza gelebilecek her cihaz için takas anlaşmaları hala devam ediyor. S21 Serisinden başlayarak, S21 5G’yi 99 dolara, S21+’yı 200 dolara veya S21 Ultra’yı 400 dolara almaya devam edebilirsiniz. Ve hey, katlanabilir bir Galaxy Z Fold 2 arıyorsanız, hala 900 dolar gibi düşük bir fiyata satın alınabilir, ancak tüm bu cihazları takas etmek için uygun bir cihaza sahip olmanız gerekir. Gerçekten pahalı kulaklıklardan hoşlanıyorsanız, AirPods Max yeni bir düşüş yaşadı. Tekrar. 83 dolarlık bir indirimle, onları 465 dolara bırakıyor. Bu hızda, neden 350 dolar olmasın ve buna bir gün Apple deyin. Her neyse, Eğer normal fiyatlı kulaklıklar sizin için sıkışıksa, Jabra Elite 85h’ler hala favorilerimden biri, suya dayanıklı ve 100 dolar indirimli, yani 150 dolara alabileceğiniz anlamına geliyor. Şimdi bu iyi bir satın alma. Son olarak Nokia 8.3 5G 200 dolar yani 400 dolara kapılabilirsiniz. Açıklamadaki bağlantılarda Blue Yeti mikrofonlar, diğer Samsung telefonlar ve daha fazlası hakkında daha fazla fırsatımız var.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Bir dakikadır ilk kez, Huawei’ye odaklanalım ve onu tutalım çünkü bu, Çin’de olmayan herkes için iyi bir haber. Şirket, bu yıl P50 Serisini piyasaya sürmekte açıkça zorlanıyor gibi görünüyor. Hepimiz biliyoruz ki, ABD’den yasaklandıktan sonra onlar için son birkaç yıl en iyisi olmadı ve buna ek olarak, biz de küresel bir çip kıtlığı yaşıyoruz, bu yüzden değiller. artık Kirin 9000 yongalarından yeterince üretebiliyorlar. Peki, GSM Arena’nın yeni bir raporuna göre Huawei, sonuçta P50 Serisi için Qualcomm yongalarını kullanmaya başvurabilir. Ve ne düşündüğünüzü biliyorum, ticaret yasağı ile Qualcomm bu çipleri Huawei için nasıl tedarik edecek, ancak burada bir boşluk olduğu ortaya çıktı. Huawei’nin, geliştirilmesine gerçekten yardımcı oldukları Qualcomm gibi şirketlerin 5G teknolojisini kullanması yasaklandı, ancak yine de en azından normal P50 modeli için Qualcomm Snapdragon 888’in LTE varyantını kullanabiliyorlar. Görünüşe göre Pro modelinin Aralık ayına kadar yetecek kadar Kirin 9000 yongaları var, ancak bundan sonra 4G Qualcomm yongalarını kullanmaya başvurmaları gerekecek. P50 Serisinin Ağustos ayında ilginç bir tasarıma sahip olmasını bekleyebiliriz, ancak bakalım bunu nasıl başaracaklar. Mesele şu ki, Google Apps ve Snapdragon telefonları yapan Honor ile birlikte, belki de bu, Huawei’nin geri dönüş yapmasına yönelik ilk adımdır. Göreceğiz.

Ama pekala, Steam hakkında konuşarak beklenmedik bir duruma geçsek nasıl olur? Aylarca süren spekülasyonlardan sonra şirket, Steam Deck’i başlatacağını duyurmak için Twitter’a gitti. Bunu “399’dan başlayan güçlü, taşınabilir PC Oyun” olarak tanımlıyorlar. Valve tarafından tasarlanmış ve Steam tarafından desteklenmektedir ve bu Aralık ayında gönderilmeye başlanacaktır. Görünüşe göre depolamaya dayalı üç farklı katman alıyoruz, ilki 64 Gig eMMC depolama alıyor, ancak diğer 2 katman 512 Gig NVMe SSD getiriyor. Biliyorum, sanki gerçekten 64 konsere gitmenizi istemiyorlar çünkü hız farkları çok büyük, ama evet, bir SD kart kullanabilirsiniz. Web siteleri, Deck’in Steam Oyunlarını ve özelliklerini, aslında 7 inçlik bir dokunmatik ekran, çoklu izleme dörtgeni ve cayro kontrollerinden oluşan güçlü ve kullanışlı bir form faktörüne getirdiğini iddia ediyor. Valve, Deck’i avuçiçi oyunlar için optimize etmek üzere özel bir APU için AMD ile ortaklık kuruyor, ancak daha fazla güç, harici ekranlar ve USB çevre birimleri için bunu Switch gibi takabilirsiniz. Şimdi, web sitesi bu oyunların yayınlanıp yayınlanmadığı konusunda çok açık değil, ancak en son üçlü A oyunlarını çalıştırdığından ve aslında çerçeve hızlarında veya 3 katman arasındaki performansta hiçbir fark olmadan oldukça iyi yaptığından bahsediyor.. Yine, Aralık ayında 399’dan başlayarak bekleyebilirsiniz ve umalım ki Switch gibi daha az duvarlı bir bahçede kesintiye uğrayabilir.

Ama tahmin edin ne oldu, beklenmedik olanla devam edeceğiz. Daha da resmi haberlere bağlı kalalım ve bir kez daha bu program için pek yaygın olmayan Windows hakkında konuşalım. Bakın, Microsoft az önce Inspire canlı etkinliğini gerçekleştirdi ve şirketin ilk abonelik tabanlı Windows işletim sistemi olan Windows 365’i duyurdu. Nasıl çalıştığı konusunda kafanız karıştıysa, Google Stadia’yı düşünün, burada tek gereksinim abonelik ve sabit bir internet bağlantısıdır. bağlantısı, aynı zamanda bir PC gibi özelleştirilebilen tam Windows deneyimini elde etmenizi sağlar. Kullanıcılar, Bulut PC’lerinde ne kadar depolama ve bellek alacaklarını seçebilir ve maksimum depolama alanı yarım terabayt ve 16 Gig’e kadar RAM ile istedikleri şekilde yapılandırabilirler. Buradaki iyi şey, bir tarayıcı aracılığıyla herhangi bir cihazda çalışabilmesi ve size tam bir Windows Deneyimi ile “anında önyükleme deneyimi” sunabilmesidir. Bu nedenle, gün boyunca iPad’inizde gerçek işlerinizi halletmeyi ve ardından geri kalanını medya aygıtınız haline getirmeyi düşünün. Microsoft ayrıca, depolanan verilerin kendi ağları üzerinden geçtiğini ve varsayılan olarak şifreleneceğini söylüyor. Web sitelerine göre Windows 365, kullanıcıların Windows 10 veya 11’in keyfini çıkarmasına olanak tanıyan 2 Ağustos’ta kullanıma sunulacak, ancak bir sorun var. En temel 4 gig RAM ve 128 gig depolama için ayda 31 ABD doları ödemeniz gerekir. Ah be adam gibi.. Her şey yolunda gidiyordu. Microsoft’a iyi şanslar.

Son olarak, bugünün en sıcak haberi için Google ve Pixel cihazları hakkında konuşmaya geri dönelim, ancak bu sefer Google Pixel 6’dan bahsetmeyeceğiz. Evet, katlanabilirler giderek daha yaygın hale geliyor ve görünüşe göre Google bunu yapmıyor Bu alemde geride kalmak istemiyorum. Demek istediğim, önceki Google I/O’dan bu yana şirketin Android’i desteklemek için nasıl ciddiye aldığını bile gördük. Elec’in yeni bir raporuna göre, Samsung’un Ultra İnce Camı nihayet 2021’in ikinci yarısında yaygın kullanıma sunulacak, bu da OPPO, Vivo ve Google gibi şirketlerden gelecek katlanabilir ürünler hakkında daha fazla bilgi almamız gerektiği anlamına geliyor. Yaklaşan katlanabilirlerden bahsetmişken, önceki söylentiler bunlardan en az birinin Google’ın Passport’u olacağını öne sürdü. Ve aslında, rapor bu konuda çok fazla bilgi vermiyor, ancak Passport olarak da bilinen Google Pixel Fold’un 7.6 inçlik bir ekranla gelebileceğini ortaya koyuyor ve bu da önceki raporlarla elde ettiğimiz bilgilerle örtüşüyor. Geçen yılın Ağustos ayında ortaya çıkan Google’dan sızan diğer belgeler, Google’ın bu katlanabilir ekranı 2021’in 4. çeyreğinde piyasaya sürmeyi planladığını ve Samsung’un bu ekranları göndermeye hazır olmasının, konuya biraz daha onay kattığını iddia etti. Henüz Pixel Fold hakkında ekran boyutu dışında fazla bir bilgiye sahip değiliz, ancak tasarım sızıntısı olmasa bile, Google’ın aslında yazılımı katlanabilirler için etkinleştiren Google olması.

Abone: http://bit.ly/pocketnowsub http://pocketnow.com

Bizi takip edin: http://flipboard.com/@Pocketnow http://facebook.com/pocketnow http://twitter.com/pocketnow