Google Pixel 6a’nın, Pixel 6 ile aynı Tensor çipi olan 6GB RAM ile geleceği söyleniyor


Birkaç haftadır Google’ın perde arkasında muhtemelen Pixel 6a olarak adlandırılan bütçeye uygun bir Pixel 6 serisi cihaz geliştirdiği biliniyordu. Öncelikle, yaklaşan Google Pixel 6a’nın render’ları ve birkaç önemli özelliği geçen yıl ortaya çıktı ve şimdi Geekbench 5’in web sitesinde ortaya çıkan bir kıyaslama sayesinde daha fazla bilgiye sahibiz.


Ölçütler güvenilir bir bilgi kaynağı olmasa da, sayılar kolayca taklit edilebildiğinden, bazı önemli sayılar bunun gerçekten de Pixel 6a’nın ölçütü olduğunu gösteriyor. Kıyaslamada gösterilen anakart “bluejay”, çipin Governor’ı ise Tensor destekli Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ile uyumlu “sched_pixel” olarak listeleniyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Pocketnow’s Pixel 6 incelemesi

Ayrıca, CPU bilgileri bölümü de diğer iki Pixel 6 cihazınınkiyle eşleşiyor. Pixel 6a, 2,8 GHz’de çalışan iki yüksek performanslı ARM Cortex-X1 çekirdeğini, 2,25 GHz’de çalışan iki ARM Cortex A76 çekirdeğini ve 1,80 GHz’de çalışan dört A55 çekirdeğini sallıyor. Bu, görünüşe göre Pixel 6a’nın Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ile aynı yonga setiyle geleceğini doğruluyor.

Ayrıca sızıntı, Pixel 6a’nın 6GB RAM ile geleceğini de ortaya koyuyor. Bu, RAM’in Pixel 4a ve Pixel 5a ile aynı kalmasıyla aynı RAM yükseltmesi arayanlar için üzücü bir haber. Bilmeyenler için, Pixel 6 8GB RAM ile gelir ve Pixel 6 Pro 12GB RAM ile gelir. Bu hamle, Pixel 6a’nın fiyatını düşük tutmak için alınmış olabilir.

Görünüşe göre Google, Pixel 6a’yı zamanında teslim etmek için mücadele ediyor. Önceki söylentiler, Pixel 6a’yı bu ayın sonunda Pixel Watch ile birlikte alacağımızı öne sürdü. Ancak Google, Pixel 6a’yı Temmuz 2022’ye ertelemek zorunda kalacak gibi görünüyor. Ancak bu şimdilik sadece bir söylentiden ibaret. Önümüzdeki günlerde Google’dan Pixel 6a ve Pixel Watch hakkında daha fazla haber almayı bekliyoruz. En yeni Google cihazlarında daha fazla kapsam için Pocketnow’u takip etmeye devam edin.

Google Pixel 6 ürün kutusu resmi Sorta Seafoam

Google Piksel 6

En yeni Google Pixel 6 akıllı telefon, bu tatil sezonunda seçebileceğiniz en iyi akıllı telefonlardan biridir. Google’ın kendi özel Tensor yonga seti, 50 MP kamera, Android 12 ve çok daha fazlasıyla birlikte gelir! Aşağıda verilen bağlantıları kullanarak Best Buy’da Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ile ilgili fırsatlara göz atın.

Aracılığıyla: MySmartFiyat