Google Pixel 6a, yalnızca 449 ABD Doları karşılığında en iyi Pixel 6 Pro özelliklerini sunar


Google, altı yıldır telefon yapıyor, ancak Pixel serisindeki ilk lansmanlar, potansiyellerini tam olarak karşılamadı. Mükemmel kameralar sunup mobil görüntüleme için çıtayı yükseltirken, diğer alanlarda yetersizdiler ve bu, nihayetinde Google’ın pazar payı açısından somut kazançlar elde edemediği anlamına geliyordu.

Bu, geçen yıl Pixel 6 ve 6 Pro’nun gelişiyle değişti; her iki cihaz da şık tasarımlara, sağlam donanıma, göze çarpan kameralara ve tüm gün dayanan pil ömrüne sahip. Sonuç olarak, Pixel 6 ve 6 Pro, Google’ın şimdiye kadarki en çok satan Pixel cihazları haline geldi ve Cihazlar ve Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı Rick Osterloh, piyasaya sunulduğu ilk altı ayda Pixel 6 serisinin Pixel 4 ve Pixel 5’in toplamını geride bıraktığını belirtti.

Google Piksel 6a

(İmaj kredisi: Google)

Bu, Google’ın küresel yarı iletken kıtlığı nedeniyle ek satışları kaçırmasına rağmen, Pixel 6 serisinin ilk çıkışlarından birkaç ay sonra büyük perakendecilerde stokta kalmamasına neden oldu.

Google şimdi Pixel 6a’nın tanıtımıyla bu ivmeyi sürdürmeyi hedefliyor. Telefon, Pixel 6 ve 6 Pro ile benzer bir tasarım estetiğini koruyor ve Pixel 6’nın yedi ay önce piyasaya sürdüğünden 449 $ – 150 $ daha ucuza çıkış yapıyor.

Google Pixel 6a yaşam tarzı fotoğrafı

(İmaj kredisi: Google)

Benzer bir iki tonlu kaplamaya ve 12MP birincil ve 12MP geniş açılı lensleri barındıran geniş bir kamera çubuğuna sahiptir ve kamera muhafazası, geri dönüştürülmüş bir alüminyum çerçeve içine yerleştirilmiştir.