Google Pixel 6a üzerinden Nothing Phone 1 satın almak için 5 neden


onun Instinct’e Dön olay, Phone (1) akıllı telefonunu resmen tanıttı. 399 sterlinlik bir fiyata, Nothing Phone 1 para için çok şey sunuyor. Nothing Phone (1) sunduğu özellikler ve fiyat açısından bütçe segmentinde öne çıksa da, pazar bir dizi seçenekle dolu olduğu için rekabetin sonu değil. Temmuz ayında piyasaya çıkacak olan ve parasının karşılığında çok şey sunacak başka bir akıllı telefon daha var ve evet, Google Pixel 6a’dan bahsediyoruz.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Google, Pixel 6a’yı bu yılın başlarında I/O etkinliğinde duyurdu ve nihayet bu ayın sonlarında ABD, Avustralya ve Avrupa dahil olmak üzere önemli küresel pazarlarda piyasaya sürülecek. Pixel 6a ile, Google bir kez daha popüler bütçe/orta sınıf segmentini ele almaya ve Nothing Phone (1), Samsung Galaxy A53 ve OnePlus Nord 2T gibilerine karşı çıkmaya hazır görünüyor.

Nothing Phone 1 ve Google Pixel 6a karşılaştırması kesinlikle bu yazın en çok tartışılan konularından biri olacak, ancak Google Pixel 6a üzerinden Nothing Phone (1) satın almayı düşünmenizin nedeninin bu olduğunu düşünüyoruz.


Google Pixel 6a üzerinden Nothing Phone 1 satın almak için 5 Neden

1. Premium Yapı Malzemeleri

Yapı malzemelerinden başlayarak, Nothing Phone (1), Pixel 6a’ya kıyasla daha iyi bir yapı sunuyor. Telefon, alüminyum metal bir çerçeve ile çevrilidir ve ön ve arka kısımda Gorilla Glass 5 koruması ile birlikte gelir. Pixel 6a ayrıca metal bir çerçeveyle birlikte gelirken, Google, telefonun daha az kaliteli hissettirmesi için 3D ısıyla şekillendirilmiş kompozit bir sırt kullanmayı tercih etti. Pixel 6a ayrıca on yıllık ekran korumasını (Gorilla Glass 3) kullanırken, Telefon (1) çok daha yeni (ve daha iyi) Gorilla Glass 5 koruması sunar.

2. Modern Tasarım

Hiçbir Şey Telefon 1 Kabartma

Kaynak: Hiçbir şey

Tamamen tasarım açısından konuşursak, Nothing Phone 1 oldukça benzersiz görünüyor. Telefon, paneli yerinde tutan vidalar ve kablosuz şarj bobini gibi endüstriyel öğelerini gösteren şeffaf bir sırt ile birlikte gelir. Ve sonra, arkada başka hiçbir akıllı telefonun sunmadığı bir dizi LED ışık şeridi var. Hiçbir şey buna “Glif Arayüzü” demez. İşlevsellik ve Glif Arayüzünün sundukları hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Öte yandan Google Pixel 6a oldukça şık görünüyor. mülayim. Elbette amiral gemisi Pixel 6 Pro ile aynı tasarımı taşıyor, iki tonlu kaplama ve akıllı telefonun arkasında yatay olarak uzanan bir kamera çubuğu var, ancak tasarım çok benzersiz değil. Çevrenizdeki insanların hemen dikkatini çekecek bir akıllı telefon arıyorsanız, Nothing Phone (1) daha iyi bir satın alma gibi görünüyor.

3. 120Hz Ekran

Hiçbir şey Telefon 1

Kaynak: Pocketnow

The Nothing Phone (1), ayrıca Google Pixel 6a’ya kıyasla üstün bir ekran sunar. Nothing Phone (1), 402 PPI’da 2400 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip 6,55 inç OLED ekrana sahip. Ek olarak, ekran ayrıca bir 120Hz uyarlanabilir yenileme hızı, HDR10+ oynatma ve 1200 nit tepe parlaklık. İşin püf noktası, esnek bir OLED ekranın kullanılmasıdır; bu nedenle, Nothing Phone (1) ekranının etrafında ince (ve tek biçimli) çerçevelerle gelir.

Pixel 6a, 429 PPI gibi biraz daha yüksek piksel yoğunluğuna sahip 6,1 inç FHD+ ekrana sahipken, ekran yenileme hızı sadece 60Hz ile sınırlı. Sosyal medya uygulamalarının bile kaynak yoğun olduğu bu gün ve çağda, 120 Hz ekrana sahip olmak müşterilerin sorunsuz bir deneyim yaşamasını sağlar. Ekran, takılmalar ve gecikmeler konusunda titiz biriyseniz, Google Pixel 6a yerine Nothing Phone’u (1) tercih etmenizi öneririz.

4. Daha Hızlı Kablolu Şarj, Kablosuz Şarj Desteği

Hiçbir şey Telefon 1

Kaynak: Pocketnow

Her iki akıllı telefon da benzer pil kapasitesine (4500 mAh – 4410 mAh) sahip olsa da, Nothing Phone (1) daha hızlı kablolu şarjı destekler. Hiçbir Şey Telefonu (1) ile birlikte gelir 33W hızlı şarj desteği, Google Pixel 6a ise yalnızca 18W şarjı destekler. Ayrıca Telefon 1’i %0-50’den yaklaşık yarım saatte şarj edebileceğinizi ve cihazı yaklaşık bir saat içinde tamamen şarj edebileceğinizi söyleyen hiçbir şey yok. Nothing Phone’un (1) sunduğu diğer bir avantaj, 15W Qi kablosuz şarj (ve 5W ters kablosuz şarj), Google Pixel 6a’da eksik olan bir şey.

5. Temel Değişkende Daha Yüksek Kapasiteli RAM, Daha Fazla Depolama Seçeneği

Hiçbir şey Telefon 1 masada

Kaynak: Pocketnow

Telefonun (1) çeşitli varyantlarında hiçbir şey sunulmaz: 8+128GB, 8+256GB ve 12+256GB. Öte yandan Google, Pixel 6a’yı yalnızca bir varyantta sunar: 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama. Nothing Phone (1) yalnızca temel varyantlarda daha yüksek kapasiteli RAM ile sunulmakla kalmaz, aynı zamanda şirket, ihtiyaçlarınıza göre seçim yapabilmeniz için Google’dan daha fazla depolama seçeneği de sunar.

Hiçbir şey, telefonun en çok kullanılan uygulamaları RAM’de tutmak için işletim sistemini optimize ettiğini ve telefonun onları anında başlatmasını sağladığını söylemez. Mutlaka bir şey ifade etmese de – hepsi yazılım optimizasyonuna bağlıdır – telefonun uzun ömürlülüğünde ve kullanım ömrü boyunca nasıl performans gösterdiğinde önemli bir rol oynayabilir.

  • Hiçbir Şey Telefon 1 Ürün Kutu Resmi

    Hiçbir Şey Telefon (1)

    Phone 1, Nothing’in ilk akıllı telefonu. İnce çerçeveli 6,55 inç 120Hz OLED ekran, Qualcomm’un özel ayarlı Snapdragon 778G+ işlemcisi, arkadaki LED’ler, Çift 50MP kamera sensörleri ve daha fazlasıyla birlikte gelir. Aşağıda verilen bağlantıları kullanarak cihazdaki tüm fırsatlara göz atın.

  • Google Pixel 6a Ürün Kutusu Resmi

    21 Temmuz 2022’den itibaren ön sipariş verilebilir

    Google Pixel 6a, Google’ın en son bütçeli akıllı telefonudur. Uygun fiyatlı olmasına rağmen Pixel 6a, Google Tensor çipi, Pixel 6 serisi ile aynı kamera yazılımı, yeni bir tasarım ve daha fazlası gibi sınıfının en iyisi özellik ve spesifikasyonlarla birlikte gelir. Google Pixel 6a için ön siparişler 21 Temmuz’da başlayacak.