Google Pixel 6a kaç işletim sistemi güncellemesi alacak?


Google Pixel 6a kaç işletim sistemi güncellemesi alacak?

Pixel 6a, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ile aynı Tensor yonga seti üzerine inşa edilmiştir ve Android 12’de piyasaya sürüldükten sonra muhtemelen aynı sayıda işletim sistemi güncellemesi alacaktır. Pixel 6a’nın üç işletim sistemi güncellemesinin yanı sıra üç işletim sistemi güncellemesi alması beklenmektedir. Beş yıllık güvenlik güncellemeleriyle Android 13’e ilk güncellenenlerden biri olmak.

Google’ın ekonomik telefonu ne kadar süre güncel kalacak?

Ucuz Pixel telefonlar piyasaya sürüldüklerinden beri fiyat kategorisinde aşırı teslimat yapıyor ve en yeni Pixel 6a, herhangi bir üreticinin en iyi değeri ve en uzun ömürlü akıllı telefonlarından biri gibi görünüyor. Google, 21 Temmuz’da ön siparişleri almaya başlayacak ve siparişler bir hafta sonra ABD’de 28 Temmuz’da 449 dolardan gönderilecek. Bu telefon Android 12 ile başlayacak ve Android 13’e ilk güncellenenler arasında olacak.

Kaputun altında, bu telefon aynı Google Tensor CPU’ya sahip temel Pixel 6’ya çok benziyor, ancak RAM 6GB’ta biraz isabet alıyor. Bu telefon aynı zamanda, mmWave özellikli Verizon sürümü de dahil olmak üzere tüm taşıyıcılarda desteklenen Wi-Fi 6E ve 5G ile aynı kablosuz teknolojinin çoğunu destekler. Pil, 4410mAh pil kapasitesi ile günün sonuna ulaşmakta sorun yaşamamalıdır. Google Pixel 6a, fiyatına göre en performanslı telefonlardan biri olmalı.

Pixel 6a, eski kardeşleriyle aynı platformu temel aldığından, çok benzer sayıda güncelleme alacak şekilde ayarlanmış. Beklenen üç işletim sistemi güncellemesiyle Pixel 6a’nız, en az beş yıl boyunca güvenlik güncellemeleriyle birlikte Android 15 aracılığıyla güncellemeler almalıdır. İşletim sistemi güncellemelerine sahip olmak güzel olsa da, özellikle yükseltme yaparken başkasına vermeyi planlıyorsanız, telefonunuzu gelecekte güvenle ve güvenle kullanabilmeniz söz konusu olduğunda güvenlik güncellemeleri en önemli şeydir.

Samsung Galaksi A53 5G

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Android uzun ömürlülüğünde ilginç bir gelişme, Galaxy A serisi telefonlarıyla Samsung’dan geldi. Örneğin, Samsung Galaxy A53’ün dört işletim sistemi güncellemesinin yanı sıra Pixel 6a ile aynı fiyat etiketiyle beş yıllık güvenlik güncellemesi alacağı açıklandı. A53’ün geri kalan teknik özelliklerinin zamana karşı koyma olasılığı daha düşük gibi görünse de, uzun vadeli Android taahhüdü söz konusu olduğunda Google artık yalnız değil.