Google, Pixel 6 serisini Apple’ın iPhone 13’ü tanıtmasından bir gün önce duyurabilir


Apple mı Google mı geliyor?


Google Pixel 6 ve Apple iPhone 13, bu sonbaharın en çok konuşulan akıllı telefonları oldu. Ve şimdi, görünüşe göre San Francisco teknoloji devleri arasında bir mücadele içindeyiz. Yeni bir rapora göre Google, Pixel 6 serisini 13 Eylül’de, yani Apple’ın iPhone 13 serisini duyuracağı bildirilmeden bir gün önce piyasaya sürmek istiyor.


piksel 6 lansman tarihi kel panda

Bilgi, Çin sosyal ağ sitesi Weibo’daki bir gönderiden geliyor. “Bald Panda” kullanıcısı, Google’ın bir sonraki amiral gemisi akıllı telefon serisini 13 Eylül’de piyasaya süreceğini iddia ediyor. Google’ın akıllı telefonunu Eylül ayında duyurması göz önüne alındığında, sızıntı doğru olabilir. Ayrıca, sızıntı yapanın sızıntılarla ilgili sağlam bir sicili vardır. Ancak, bilgiler Google’ın olmadığı bir ülkedeki bir sızıntıdan geldiği için tarih konusunda biraz şüpheci olmakta sorun yok. Sızıntı ayrıca iPhone 13’ün lansman tarihinin 15 Eylül olduğunu belirtiyor, ancak bu muhtemelen ABD saat dilimi ile Çin’in saat dilimi arasındaki saat dönüşümünden kaynaklanıyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Google, Pixel 6 serisini geçen ay önizledi. Google’ın akıllı telefonu, Google’ın ilk özel Silikon çipi Tensor’a sahip olacak. Metal ve cam gibi birinci sınıf malzemelerden yapılacak ve kutuda şarj cihazı olmaması da dahil olmak üzere gerçek amiral gemisi özelliklerine sahip olacak. Samsung mmWave 5G modeme, ekran içi parmak izi tarayıcıya ve 33W’a kadar hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Öte yandan iPhone 13, 2021’in en çok beklenen akıllı telefonlarından biri. 120Hz ProMotion ekran, daha büyük bir pil, daha büyük kamera sensörleri, daha küçük bir çentik dahil olmak üzere 12 serisinden büyük yükseltmeler içerecek ve hatta bir söylenti uydu iletişim sistemi.

Şu anda, bu lansman olaylarının hiçbiri ilgili şirketler tarafından resmi olarak onaylanmadı. Diğer şirketlerin duyurularının gölgesinde kalma dezavantajı göz önüne alındığında, Apple ve Google’ın amiral gemisi akıllı telefonlarını aynı hafta içinde duyurması pek olası değil, ancak asla bilemezsiniz. Önümüzdeki günlerde her iki devden de resmi bir açıklama bekliyoruz.

Sizce Google Pixel 6 serisini 13 Eylül’de duyurur mu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin!