Google Pixel 5a İPTAL EDİLDİ! (ama her yerde değil) (video)


Bugünkü Pocketnow Daily’de Google Pixel 5a’nın iptal edilmesinden, iPhone 13’teki ekrandan ve daha fazlasından bahsediyoruz.Haftayı her zaman yaptığımız gibi fırsatlarla kapatalım. Şu anda 100 dolar indirimli olan M1 MacBook Pro’dan başlayarak, giriş seviyesi varyantı 1199 olarak kalıyor. Daha güçlü bir model arıyorsanız, 16 inç MacBook Pro, Amazon’da 300 dolar indirimle satılıyor 2499 için çok miktarda RAM ve 1 TB depolama modeli. Daha fazla Windows Dizüstü Bilgisayar isteyenler için, Dell XPS 13 500 Dolar indirimli ve 2000 Dolar’da satılıyor. Verizon’a geçerken, bir pakette Galaxy Buds Pro’ya sahipler, burada 325 dolara 2 tane alıyorsunuz, bu da süreçte 75 dolar tasarruf ettiğiniz anlamına geliyor. Son olarak, Samsung’dan bahsetmişken, evet, Bahar anlaşmaları hala devam ediyor, bu nedenle takas edecek bir cihazınız varsa S21’i 100 dolara, S21+’yı 200’e ve Ultra’yı sadece 500’e alabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılarda Amazon Fire Sticks, daha fazla dizüstü bilgisayar ve diğer ürünler hakkında daha fazla fırsatımız var.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Şimdi, Apple’ın Apple Silicone ile olan başarı öyküsü diğer şirketlerin kopyalamak istediği bir şey gibi göründüğü için yol haritaları ve SoC’ler hakkında konuşalım. Geçen hafta Google’ın kendi SoC’leri üzerinde çalıştığına dair bir rapor aldık ve şimdi görünüşe göre Xiaomi ve OPPO da aynısını yapmak istiyor. Yeni bir DigiTimes raporuna göre, Xiaomi ve OPPO gibi Çinli akıllı telefon üreticileri, 2021’in sonları ile 2022’nin başları arasında kendi 5G işlemcilerini piyasaya sürmek için çalışıyorlar. Bilmiyorsanız, dünya şu anda bir çip kıtlığı yaşıyor, biz de bunu biliyoruz. Daha sonra konuşacağız, ürünlerin gecikmesine neden oluyor, bu yüzden bunun Xiaomi ve OPPO için ne kadar iyi sonuçlanacağını tam olarak bilmiyoruz. Ne yazık ki, şu anda tek bildiğimiz, bu çiplerin 6GHz altı 5G uyumlu olacağı. Bu yüzden, devam eden kıtlık nedeniyle bunları bu yıl içinde piyasaya sürmeyi gerçekten başarabileceklerini göreceğiz. Dürüst olmak gerekirse, tüm bunların Qualcomm ortaklıkları vb. ile nasıl adil olacağını merak ediyorum. Sizi haberdar etmeye devam edeceğiz.

Muhtemelen, bugünün en komik haberi için, dikkatleri Apple’a ve yaklaşan AirPods’a çevirelim, çünkü birisi şöyle demiş gibi görünüyor: Apple bunları yayınlamayacaksa, ben yapacağım! 14 Mart tarihli bir Ming Chi Kuo raporuna göre, AirPods 3’ün 2021’in 3. çeyreğine kadar seri üretime başlaması gerekiyor, ancak bunu ele almamızın nedeni, sizi yeni bir gelişmeye aldanmadan önce. Piyasada zaten TikTok ve Twitter’da gösterilen bazı sahte AirPods 3 var ve bunlar birkaç ay önce sızan görüntülere tıpatıp benziyorlar. Cupertino’nun sahte ürünleri ortadan kaldırmaya dayalı bütün bir ekibe sahip olduğunu biliyoruz, ancak bunların henüz çıkmadığı ve sızdırılmış tasarımla devam ettikleri düşünüldüğünde bu biraz komik. Aynı zamanda bize geçen yıl sızıntıların ne kadar çılgınca olduğunu gösteriyor, yani evet, Apple.. Bu etkinlik ne zaman geliyor? Çünkü açıkça insanlar sabırsızlanıyor.

Apple’dan bahsetmeye devam edelim ama bu sefer daha ciddi bir şekilde ve iPhone 13’ün ekranı hakkında. Beklediğimiz bu LTPO panelleri etrafında bir ton sızıntı gelişti ve bugün bunların nasıl olacağına dair daha fazla ayrıntıya sahibiz. DigiTimes’ın başka bir raporuna göre, Apple’ın bu ekranlar için tedarikçileri Samsung ve LG Display olacak ve LTPS’den LTPO’ya geçiş büyük olasılıkla 2021’in ilk yarısında tamamlanacak. eklenen karmaşıklık nedeniyle normalden daha düşük, bu nedenle Apple bu ekranların geri kalanını işlemek için BOE’ye dönebilir. Ve BOE’nin Apple için birden fazla kalite testinde başarısız olduğunu biliyorum, ancak bildirildiğine göre fabrikalarından birindeki “Apple’a Özel” bir bölümde LTPO ekranlarını test ediyorlar. Yani evet, bu LTPO ekranların Pro Motion 120Hz yenileme hızıyla çalışan her iki iPhone 13 Pro modelinde de olmasını bekliyoruz. Ve bu arada, bu aynı zamanda A15 sayesinde %15-20 daha az güç tüketimi sağlar, bu nedenle şimdiye kadar kazan-kazan gibi görünen daha iyi ekran ve daha iyi pil ömrü.

Ve son olarak, bugünün en sıcak haberleri için Google’dan ve bugün meydana gelen çılgın Pixel sızıntılarından bahsedelim, bu yüzden burada bana katlanın. Şovda daha önce bahsettiğimiz çip sıkıntısı ile başlayalım. Jon Prosser’ın bu sabah attığı tweet’e göre Google Pixel 5a, çip sıkıntısı nedeniyle iptal edildi. Ve Pixel 4a ve 4a 5G, bu yılın geri kalanında satılmaya devam edecek. Bu rapor, Google Mühendislerinin gelecekte yazılım testi için Pixel 4a 5G’ye odaklanmaya devam edeceğini iddia eden kaynaklarından biriyle konuştuklarında Android Central tarafından doğrulandı. Bu mantıklıydı, 5a için hemen hemen aynı beklenen donanım. Ancak, 9to5Google’dan, Pixel 5a 5G’nin iptal edilmediğini iddia eden bir Google sözcüsüne atıfta bulunan BAŞKA bir rapor vardı. Ve bu yılın sonlarında Japonya ve ABD’de satışa sunulacak ve geçen yıl Ekim ayı civarında son A-Serisi piyasaya sürüldüğünde duyurulacak. Sonuç olarak, Pixel 5a Google I/O’da olmayacak ve yalnızca ABD ve Japonya’da satışa sunulacak. Oh ve Pixel Watch’ın Prosser’e göre oldukça hoş bir tasarımla Ekim ayında da geleceği bildiriliyor. Peki Google I/O’da ne elde ediyoruz?

Abone: http://bit.ly/pocketnowsub http://pocketnow.com

Bizi takip edin: http://flipboard.com/@Pocketnow http://facebook.com/pocketnow http://twitter.com/pocketnow