Google nihayet bu devasa Asistan güncellemesiyle Görevler’i yapılacaklar listesinden çıkardı


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, Görevler’i Asistan ve Takvim’e entegre edeceğini duyurdu.
  • Görevler, hatırlatıcı ayarlamak için Asistan ve Takvim Hatırlatıcılarının yerine kullanılacaktır.
  • Geçiş “önümüzdeki aylarda” gerçekleşecek.

Google, favori uygulamalarımızdan birinde büyük bir değişiklik yaptığını duyurdu. Google Görevler, görünüşte daha fazla uygulama ve hizmetini birleştirme çabasıyla, yakında tüm yapılacak iş ihtiyaçlarınız için başvurulacak uygulama olacak.

Değişiklik, Google’ın Görevler lehine Asistan Hatırlatıcılarından kurtulmayı planladığına dair sızıntıların ardından geldi. Salı günü şirket, görev yönetimi çözümlerini basitleştirmek amacıyla Asistan ve Takvim hatırlatıcılarını Google Görevler’de birleştireceğini açıkladı.

Bu değişikliğin bir sonucu olarak, Google Asistan aracılığıyla oluşturulan Görevler’e yeni hatırlatıcılar eklenecek. Google, Görevlerin çeşitli yerlerden nasıl oluşturulup görüntülenebileceğinin bir örneği olarak Gmail ve Chat’teki “Görevlere ekle” düğmesini de vurgular.

Google Asistan'da Google Görevler entegrasyonu

(İmaj kredisi: Google)

Google, geçişin “önümüzdeki aylarda”, kullanıcıların yeni deneyimi denemeleri için bir istem alacağı zaman gerçekleşeceğini söylüyor. Geçişin bir parçası olarak, Hedefler ve Hatırlatıcılar Google Takvim’den kaldırılacak şekilde ayarlandı.