Google Mesajlar tonlarca yeni özellik alıyor ve biri iPhone kullanıcılarını rahatsız edebilir


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, RCS’yi ve hatta SMS sohbetlerini geliştirmek için önümüzdeki haftalarda Mesajlar uygulamasını yeni özelliklerle güncelliyor.
  • Kullanıcılar, bir mesaj dizisindeki bireysel mesajlara cevap verebilecek ve bir mesaja daha sonra geri dönmek için hatırlatıcılar ayarlayabilecek.
  • Mesajlar, görüntülü aramalar, takvim kayıtları veya önemli mesajların yer alması gibi belirli eylemleri önerecektir.
  • Diğer özellikler arasında SMS tepkileri, işletmelerle sohbetler, resim içinde resim YouTube videoları ve Sesli Mesaj Çeviri Yazılarının daha fazla telefona genişletilmesi yer alır.

Google, Apple’ın iMessage’da RCS’yi benimsemesini sağlamayı başaramamış olabilir, ancak bu, Android’deki Mesajlar uygulamasını geliştirmeye devam ederken arama devini durdurmuyor. Perşembe günü Google, uygulamayı kullanıcılar için daha eğlenceli ve yararlı hale getirecek ve belki de iPhone kullanıcıları için biraz daha az eğlenceli hale getirecek bir dizi güncellemenin geleceğini duyurdu.

Yanıtlamak için kaydırın

Doğrudan yanıtlar, az sayıda kullanıcıyla sınırlı görünse de, kullanıcıların daha önce Mesajlar uygulamasında fark ettikleri bir şeydir. Şirket, RCS mesajlaşma yoluyla mesaj atan kullanıcılara sunulacak özelliği resmi olarak duyuruyor. Yanıtlamak için bir mesajı kaydırın veya basılı tutun; yanıtınızın üzerinde mesajın bir önizlemesi görünecektir. Bu şekilde, özellikle grup mesajlarında konuşmaları daha iyi takip edebilirsiniz.

Google Mesajları doğrudan yanıtı

(İmaj kredisi: Google)

akıllı öneriler