Google Meet artık yöneticilerin bant genişliği sorununuzu tam olarak görmelerine izin veriyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google Meet artık yöneticilerin arama sırasında herhangi bir anda bant genişliği bilgilerini kontrol etmelerine izin veriyor.
  • Yeni yetenek, güncellenmiş Meet kalite aracı aracılığıyla kullanılabilir.
  • Bant genişliği darboğazlarını tanımlayarak düşük çağrı kalitesinin nedenlerini görmeyi kolaylaştırmak amaçlanmaktadır.

Google Meet’in yeni güncellemesi, düzensiz görüntülü görüşme kesintilerini düzeltmek istiyor. Arama devinin en iyi video konferans yazılımı (yeni sekmede açılır) yöneticilerin arama kalitenizin düştüğü anı tam olarak kontrol etmesini kolaylaştıracak yeni bir güncelleme kazandı.

Meet’in kalite aracı, tüm aramalarda zaman içinde yalnızca ortalama bant genişliği verilerini göstermek için kullanılır ve bu da, aramanın belirli bir anında görüntülü görüşme sorunlarını tanımlamayı zorlaştırır. Güncelleme artık hem gelen hem de giden bant genişliği bilgilerini gösteriyor.

Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi canlı bir grafik, Meet’in belirli bir nokta için ihtiyaç duyduğu gerçek bant genişliğine karşı mevcut bant genişliğini gösterir.

Arama sırasında gelen ve giden bant genişliği bilgilerini gösteren Google Meet canlı grafiği

Gelen ve giden bant genişliği bilgileri için Google Meet canlı grafiği (İmaj kredisi: Google)

Yöneticiler ayrıca, belirli bir veri noktasının üzerine geldiğinizde, kullanılan gerçek bant genişliği ve toplantı katılımcıları için tahmini kullanılabilir bant genişliği için sayısal okumaları ve tam zaman damgalarını görecektir.