Google hesabınızı vefat ettiğinizde nasıl hazırlarsınız?


Bu konuşmayı, hatta düşünmeyi sevdiğimiz bir şey değil ama hepimiz bir gün öleceğiz. O günün hepimiz için çok uzak olduğunu ve şimdi ile o zaman arasındaki zamanın mutlu anılarla dolu olduğunu içtenlikle umuyorum, ancak bu gerçekleştiğinde arkadaşlarınız ve aileniz muhtemelen Google hesabınızı ve tüm kişisel bilgilerinizi düşünmeyecek. orada depoladın. Bazıları için önemsiz görünebilir, ancak diğerleri için, tüm bunların sorumlu bir şekilde ilgilenebilecek birine verilmesi önemlidir.

Google hesabınız, arama geçmişinizden daha fazlasını içerir. Google Pay’de aktif kredi bilgileriniz ve hatta paranız olabilir; Google Fotoğraflar, arkadaşlarınızın ve ailenizin görmek isteyeceği anılarla dolu olabilir veya Google Drive’da önemli belgeleriniz olabilir. Hakkınızdaki herhangi bir bilgi, geride bıraktıklarınız için önemli olacaktır ve bir sunucuda sonsuza kadar boşta kalmasına izin vermek çözüm değildir. Neyse ki Google, hesabınız devre dışı kaldığında şirketin sizinle ilgili sahip olduğu her şeye ne olacağına karar vermenizi sağlayan basit bir hizmete sahiptir.

Verilerinizi Google aracılığıyla bir mütevelliye teslim edin

Aile hatıraları

Kaynak: Jerry Hildenbrand (İmaj kredisi: Jerry Hildenbrand)

Google’ın siz öldükten sonra verilerinizle ve bir aile üyenizle ne yapacağına ilişkin talimatlar oluşturmanız gerekmez. olabilmek Drive veya Fotoğraflar gibi hizmetlerde size ait olan her şey dahil olmak üzere Google’dan bazı bilgiler alın. En yakın akrabanızın hesabınızla ilgili olarak Google ile iletişime geçmesi ve vefat ettiğinizi bilmesi gerekir. Ölüm kanıtı gerekli olacak ve hesabınıza erişemeyecekler; yalnızca belirli öğeleri alacaklar.

En yakın akrabanız, hesap verilerinizden bazılarını uygun belgelerle doğrudan Google’dan alabilir.