Google Haritalar Sürükleyici görünümü artık yayında ve yeni AI ve AR özellikleri getiriyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Sürükleyici Görünüm, kullanıcıların Google Haritalar uygulamasında belirli şehirlerdeki binalara sanal olarak girmesine ve bunları tam 3D olarak görüntülemesine olanak tanır.
  • Live View, telefonunuzun kamerasını kullanarak şehirlerde, toplu taşıma sistemlerinde ve hatta havaalanlarında adım adım yol tarifleri sağlar.
  • EV sahipleri artık şarj istasyonlarını dışarıdayken daha kolay bulabilirler.

Hiç yeni bir havaalanına gittiniz ve kendinizi tamamen kaybolmuş buldunuz mu? Kafa karıştırıcı ve karmaşık bir toplu taşıma sistemine sahip yeni bir şehre ne dersiniz? Ya da belki de yeni elektrikli arabanızın şarjı bitmeden A noktasından B noktasına gitmenin en iyi yolunu bilmeniz gerekiyor? Google, tüm bunları ve daha fazlasını en son Google Haritalar güncellemesinde kapsıyor.

Tüm bunların ana başlığı, Sürükleyici Görünüm’dür (yeni sekmede açılır) şirketin başlangıçta Google I/O’da duyurduğu. Sürükleyici Görünüm artık Londra, Los Angeles, New York, San Francisco ve Tokyo’da yayında ve şehirlerin derinliklerine dalmak ve önce onları ziyaret etmek zorunda kalmadan mağazaların ve restoranların içini sanal olarak keşfetmek için kullanılabilir. Bir süre bir kafede oturmak isteyip de oturma düzenlerinden emin olamıyorsanız, bu özellik tam size göre.