Google Görevler, zaten sahip olması gereken bir özellik kazanıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google Görevler, yapılacaklar listenizdeki önemli öğelere yıldız eklemenizi sağlar.
  • Ardından, yıldızlı görevlerinizi görüntüleyebilir ve sıralayabilirsiniz.
  • Yıldızlar, tüm Workspace ve G Suite hesaplarında kullanılabilecek, ancak tam olarak kullanıma sunulması 15 gün sürecek.
  • Bu özellik ilk olarak geçen Ağustos ayında bir APK sökme işleminde ortaya çıktı.

Google yakında, önemlerini vurgulamak için belirli Görevleri bir Yıldızla işaretlemenize izin verecektir. Google Drive’da ve rakip Microsoft To Do uygulamasında uzun süredir kullanılabilen bir özellik olan bu özellik, Görevler kullanıcılarına belirli görevleri aynı listede daha yüksek öncelik olarak atama olanağı sağlayacak.

Yıldızlı görevler, sabitlenmiş bir Yıldızlı görünümde de görünür. Mobilde, Görevlerim’in solunda bir Yıldız simgesi olarak görünür; masaüstünde, açılır menüde Görevlerim altında “Yıldızlı” menü seçeneğini bulacaksınız.

Google duyuru gönderisinde, “Bu güncellemenin, görevlerinize öncelik vermenizi ve projeleriniz genelinde önemli görevlere hızla gitmenizi kolaylaştıracağını umuyoruz” dedi. (yeni sekmede açılır).

Google Görevler: görevlerin başrolde olması özelliği

(İmaj kredisi: Google)

Google, özelliğin tüm Google Workspace, G Suite Basic ve G Suite Business hesaplarına geleceğini söylüyor. Özelliğin kullanıma sunulması 8 Haziran’da başladı ancak tüm hesaplara ulaşması 15 gün sürecek; bu nedenle seçeneği 23 Haziran’a kadar alamayabilirsiniz.