Google Fotoğraflar’da Pixel’in Magic Eraser ‘Kamuflaj’ aracı nasıl kullanılır?


Sihirli silgi, Pixel serisinin tanımlayıcı özelliklerinden biridir. Bununla Google’ın en yeni akıllı telefonları, gerçekten önemli olan şeylere odaklanabilmeniz için fotoğraflarınızdaki araya giren öğeleri kaldırabilir. Bununla birlikte, her zaman mükemmel değildir, bu nedenle Google, Piksel sahiplerine, Kamuflaj modu adlı bir özelliği kullanarak resmin en önemli bölümünü vurgulamanın başka bir yolunu sunar.

Kamuflaj modu, Sihirli silginin yaptığı gibi bir fotoğraftan öğeleri kaldırmaz. Bunun yerine, onları arka planla harmanlayarak gizler. Örneğin, fotoğrafınızda dikkati ana konudan uzaklaştıran çirkin, parlak renkli bir öğe olabilir. Kamuflaj modu, öğenin rengini çevresiyle “kamufle etmek” için değiştirir ve onu Pixel’inizde bu şekilde kullanabilirsiniz.

1. Seçme Google Fotoğraflar’da bir resim ve musluk alttaki “Düzenle” düğmesini tıklayın.
2. Sihirli silgi seçeneği Öneriler sekmesinde hemen görünmezse, Tokatlamak “Araçlar”a gidin ve seçme “Sihirli silgi.”
3. Musluk “Kamuflaj.” Google Fotoğraflar, resmi hızlı bir şekilde analiz edecek ve kamufle edilecek öğeler önerecektir. Önerilen öğelere dokunabilir, “tümünü kamufle edebilir”, öğeleri daire içine alabilir veya parmağınızla fırçalayabilirsiniz.
4. Bitirdiğinizde, musluk Düzenlemeye devam etmek veya görüntüyü kaydetmek için “Bitti”. Değişikliklerinizi gerçekleştirmeden önce istenmeyen öğeleri görüntüden kaldırmak için Sihirli silgi aracını da kullanabilirsiniz.

(İmaj kredisi: Android Central)

Kamuflaj aracının sonuçları Sihirli silgiye göre çok daha incedir, ancak sonuçlar oldukça benzerdir ve bu özellik, küçük bir değişikliğin bile büyük bir fark yaratabileceğini göstermektedir.

Daha fazla gör