Google Fotoğraflar, yeni filtre seçenekleriyle Real Tone’u daha fazla Android telefona getiriyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, I/O 2022 geliştirici konferansında Monk Skin Tone Scale’i tanıttı.
  • Ölçek, Google Arama ve diğer ürünler genelinde cilt tonu eşitliğini destekleyecektir.
  • Monk Skin Tone Scale ile geliştirilmiş Real Tone artık Pixel cihazlarının dışındaki Android telefonlarda kullanılabilir.

Real Tone, Google’ın en yeni Pixel akıllı telefonlarının en iyi özelliklerinden biri oldu ve kameraların daha koyu ten tonlarını daha iyi algılamasını sağladı. Bu özellik artık yeni Monk Cilt Tonu Ölçeğinin yanı sıra Google Fotoğraflar aracılığıyla diğer Android telefonlara da geliyor.

Salı günü bir tweet’te, resmi Android hesabı, en iyi Android telefonların artık Monk Cilt Tonu Ölçeği kullanılarak değerlendirilen Gerçek Ton filtrelerine erişim kazandığını duyurdu. Bu filtreler Google Fotoğraflar’a geliyor ve kullanıcıların, özellikle beyaz olmayan insanlar için olmak üzere çeşitli cilt tonlarını daha iyi yansıtacak şekilde fotoğraflarını geliştirmelerine olanak tanıyor.

Daha fazla gör

Monk Cilt Tonu Ölçeği, Harvard profesörü ve sosyolog Dr. Ellis Monk tarafından geliştirilen, daha geniş bir cilt tonu yelpazesini temsil etmesi amaçlanan on farklı tondan oluşan açık kaynaklı bir projedir. Açık kaynak olduğu için geliştiriciler, çeşitli proje ve ürünlerde kullanmak üzere ölçeğe erişebilir. Google, kullanıcıların cilt tonlarına göre daha kapsayıcı sonuçlar bulmasına yardımcı olmak için Arama genelinde yapay zeka ve makine öğrenimini kullanarak tam da bunu yapmayı amaçlıyor.

Keşiş Cilt Tonu Ölçeğini Kullanan Google Araması

(İmaj kredisi: Google)

Playa, Honey, Isla, Desert ve Clay filtreleri dahil olmak üzere yeni filtrelerin Google Fotoğraflar düzenleyicisine geldiğini zaten fark ettik. Bunlardan herhangi birini seçtiğinizde “Made with Real Tone” etiketi görüntülenir ve elbette her filtrenin gücünü ayarlayabilirsiniz.