Google Fi’nin yeni W+ ağı, tek bir yeni kule olmadan kapsama alanını geliştiriyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google Fi’nin W+ özelliği, Google Fi müşterilerine tek başına LTE veya 5G bağlantılarından daha iyi kapsama alanı sağlamak için alışveriş merkezleri ve havaalanları gibi halka açık alanlarda Wi-Fi ağlarını kullanır.
  • W+, ilk olarak ayarlarda W+ etkinken en son Android 12 güncellemesini çalıştıran Google Pixel kullanıcıları tarafından kullanılabilir.
  • W+’daki veriler, Fi ağındaki diğer verilerle aynı şekilde ele alınır ve standart bir Wi-Fi bağlantısı kullanmanın aksine, planınızın veri kullanımında hesaba katılır.

Google Fi’nin en iyi hilelerinden biri, müşterilerinin tek bir ağın sağlayabileceğinden daha iyi kapsama alanı elde edebilmesi için her zaman birden çok ağ arasında anında geçiş yapabilmesi olmuştur. Ağ değiştirmeyi destekleyen telefonların sayısı artmaya devam ederken, Pixel kullanıcılarının W+ ile kullanabilecekleri yeni bir numarası var.

9to5Google tarafından tanımlandığı üzere, W+, LTE veya 5G kapsama alanı en iyi durumda olmadığında, katılımcı ortak alanlarda otomatik olarak hücresel kapsama alanı olarak Wi-Fi kullanır. Bu, havaalanları, alışveriş merkezleri veya stadyumlar gibi yerlerde en yaygın olanıdır.