Google Dokümanlar’da Gmail iletileri nasıl hazırlanır?


Bazen bir e-posta, Gmail tarafından sunulan standart biçimlendirmeden daha fazlasını gerektirir. Basitliği nedeniyle Gmail’e erişilebilir olabilir, ancak bazen sınırlı yazı tipleri ve biçimlendirme seçenekleri her e-postanın aynı görünmesine neden olur. Fazladan özelleştirmeye ihtiyacınız varsa veya yalnızca e-postanızı öne çıkarmak istiyorsanız, bir e-postayı görüntüleyip Gmail üzerinden göndermeden önce Google Dokümanlar’da taslak oluşturabilirsiniz.

Google Dokümanlar’da Gmail iletileri nasıl hazırlanır?

1. Şuraya git: dokümanlar.google.com.tr veya Google Dokümanlar uygulamanızı tıklayın ve Boşluk Başlamak için sayfa.

(İmaj kredisi: Gelecek)

2. simgesine tıklayın Sokmak sol üstteki sekme.
3. Açılır listeden öğesini seçin. Yapı taşları ve daha sonra E-posta taslağı.

(İmaj kredisi: Gelecek)

4. İlgili alanları doldurun. Buna alıcılarınız, konu satırı ve e-postaya eklemek istediğiniz metin dahildir. Otomatik olarak kaydedilecek olan taslağınızı oluştururken Google Dokümanlar’da kullanabileceğiniz tüm biçimlendirme araçlarını kullanmaktan çekinmeyin.
5. E-posta taslağının sol üst köşesinde şunları yapabilirsiniz: taslağı Gmail’de önizlemek için Gmail simgesini tıklayın.
6. Bir açılır pencere e-posta önizlemesi ile açılacaktır.
7. E-posta taslağına açılır pencere aracılığıyla erişemiyorsanız, taslaklarınızı her zaman Gmail web sitesinde veya uygulama içinden kontrol edebilirsiniz.

(İmaj kredisi: Gelecek)

8. Taslağınızda her şeyin yolunda olduğundan emin olun. Son rötuşları ekleyin, yazma stilinizi gözden geçirin ve göndermeden önce düzeltin.

(İmaj kredisi: Gelecek)

(yeni sekmede açılır)

Şimdi gidebilirsin!