Google Dokümanlar, yeni bir filigran özelliğiyle ipucunu Microsoft Word’den alıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google Dokümanlar artık metin filigranları oluşturmanıza ve içe aktarmanıza izin veriyor.
  • Bu özellik, belgeleri Microsoft Word’den dışa veya içe aktarırken filigranları da korur.
  • Metin filigranları, varsayılan olarak belgenizin her sayfasında arka planda görünecektir.

Google, bir belgenin gizliliğini korumalarına veya yalnızca devam eden bir çalışma olarak etiketlemelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği duyurduğundan, sık sık yasal dosyalarla veya ticari dosyalarla çalışan Google Dokümanlar kullanıcıları bir ziyafet içindedir.

Arama devi, çevrimiçi kelime işlemcisine yerel metin filigranı desteği ekleyerek doğrudan uygulamadan filigran oluşturmanıza veya içe aktarmanıza olanak tanır. Bir belgenin gizli mi yoksa başka biri tarafından düzenlenmesi gereken bir taslak mı olduğunu açıkça belirtmek için arka planda görünecektir.

Microsoft Word gibi diğer kelime işlemcilerden içe aktarılan belgelerdeki metin filigranları da Google Docs tarafından korunur. Aynısı, bir dosyayı dışa aktarırken de geçerlidir ve bu iki platform arasında geçiş yapmayı kabustan kurtarır.

Metin Filigranı

Kaynak: Google (İmaj kredisi: Kaynak: Google)

Bu özellik, Microsoft Word’ün yıllardır sahip olduğu gibi, gecikmiş durumda. Bununla birlikte, yakın zamanda belgelere resim filigranları ekleme yeteneği kazanan Dokümanlar’ın özellik setine hoş bir ektir. Bu, işinize şirket logoları, marka ve özel tasarımlar eklemek istediğinizde kullanışlı olur.