Google Dokümanlar güncellemesi, uygulama içinde e-posta taslakları üzerinde ortak çalışmayı kolaylaştırır


Ne bilmek istiyorsun

  • Web üzerinde Google Dokümanlar, e-posta taslağı hazırlamak için yeni bir şablon alıyor.
  • Yeni yetenek, Gmail entegrasyonunu içeriyor ve birden çok kullanıcının bir taslak üzerinde ortak çalışmasına izin veriyor.
  • Ayrıca Gmail’i açmak zorunda kalmadan taslağı göndermeyi kolaylaştırır.

Geçen yılın sonlarında Google, zengin içerik eklemeye yönelik yeni bir özellikle Dokümanlar’ı güçlendirerek Microsoft Word’e parasının karşılığını verdi. (yeni sekmede açılır) En iyi Chromebook’larda uygulamalar arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan belgelere (yeni sekmede açılır) veya dizüstü bilgisayarlar. Google Dokümanlar’ın özellik seti şimdi genişletiliyor (yeni sekmede açılır) doğrudan program içinde bir e-posta taslağı üzerinde işbirliği yapma yeteneği ile.

En son ekleme, Google’ın akıllı tuval girişiminin bir parçasıdır ve birden çok kullanıcının yorum ve öneri araçlarını kullanarak birlikte bir e-posta oluşturmasına olanak tanır. Bir mesaj oluşturuyorsanız ve iş arkadaşlarınızdan bilgi almanız gerekiyorsa, birinden bahsetmek için mevcut belgenize “@” yazmanız yeterlidir.

Bu seçenek, tuvale Gmail tarafından desteklenen yeni bir e-posta taslak şablonu ekler.

Google Dokümanlar’da yeni e-posta taslağı şablonu (İmaj kredisi: Google)

Alternatif olarak, Ekle > Yapı Taşları > E-posta taslağına gidebilirsiniz. Yeni şablon, toplantı notları seçeneğinin altında bulunur.