Google Dokümanlar, düzenlemeler için e-posta bildirimleriyle sizi gelişmelerden haberdar eder


Ne bilmek istiyorsun

  • Google Dokümanlar’ın yeni güncellemesi, doküman düzenlemeleri için e-posta bildirimleri sağlar.
  • E-postalar, yapılan değişiklikler, bunları kimin yaptığı ve ne zaman yapıldığı için renk kodlu vurgular içerecektir.
  • Kullanıcıların, seçtikleri her belge için bu yeni işlevi manuel olarak açmaları gerekecek.
  • Özellik, “hızlı sürüm” altındakiler için 19 Temmuz’da kullanıma sunulacak, “planlanan sürüm” altındakiler ise 17 Ağustos’ta kullanıma sunulmaya başlayacak.

Düzenlemeler yazmanın temel bir sürecidir. Google, yeni e-posta bildirimleriyle uygun bir belge üzerinde yapılan işleri sürdürmeyi hedefliyor.

Google’ın Dokümanlar için yaptığı son güncelleme, kullanıcıların düzenlemeler için e-posta bildirimlerini açma yeteneği kazandığını görüyor. Google’a göre, düzenleme e-postaları size “hangi değişikliklerin yapıldığını, değişikliklerin ne zaman yapıldığını ve bunları kimin yaptığını” gösterecek. Bildirim tercihleri, Gmail veya Google Dokümanlar’ın bildirim zili simgesinden değiştirilebilir. Kullanıcılar bunun yerine Araçlar > Bildirim ayarları (zil simgesi) Google Dokümanlar için oradaki e-posta tercihlerini değiştirmek için.

Google Dokümanlar'ın e-postayla gönderilen yeni düzenleme bildirimlerini gösteren bir e-posta.

(İmaj kredisi: Google)

Google Dokümanlar, kullanıcıların iyi bir şekilde kullanabileceği metin biçimlendirme ve düzenleme araçları sunar. Google, “birden fazla belgede ilgili değişikliklerden ve yorumlardan haberdar olmanın zor olabileceğini” bilir. Bu özellik, bilgilerin net bir şekilde vurgulanması ve renklerle koordine edilmesiyle size her şeye iyi bir bakış sunmayı amaçlıyor.