Google Dokümanlar, daha hızlı doküman düzenleme ve metin biçimlendirme sağlar


Ne bilmek istiyorsun

  • Google Dokümanlar, düzenlemeyi kolaylaştırmak için yeni bir özellikle kullanıma sunuluyor.
  • Kullanıcılar artık birden çok metin bölümü seçebilir ve her seçime aynı biçimlendirmeyi uygulayabilir.
  • Bu özellik, tüm Workspace ve Legacy G Suite müşterilerinin kullanımına sunulmuştur.

Google Dokümanlar, web’deki en iyi üretkenlik uygulamalarından biri olmaya devam ediyor ve kesinlikle işlerimizi kolaylıkla halletmemizi sağlıyor. Ancak bu, mükemmel olduğu anlamına gelmiyor ve Google sürekli olarak onu iyileştirmenin yollarını arıyor. Bu en son özellik, düzenlemeyi biraz daha hızlı hale getirmesi gereken yararlı yeni bir metin seçimi özelliği ekler.

Google, Workspace blogunda, Dokümanlar kullanıcılarının artık bir dokümanda birden çok metin seçimi yapabileceklerini duyurdu. Duyurunun en yararlı yanı, kullanıcıların her seçimi aynı anda silmesine, kopyalamasına, yapıştırmasına ve biçimlendirmesine olanak sağlayacak olmasıdır.

Google Dokümanlar, metnin birden çok bölümünü seçer ve biçimlendirir

(İmaj kredisi: Google)

Google Dokümanlar’da birden fazla öğe seçme yöntemi, kullandığınız işletim sistemine bağlı olarak farklılık gösterir. Windows veya Chrome OS çalıştıran en iyi dizüstü bilgisayarlar için metnin ilk bölümünü seçin ve Ctrl + Alt + Shift + Sol/sağ ok sonraki seçimi yapmak için MacOS kullanıcıları için kombinasyon Ctrl + ⌘ + Shift + Sol/sağ ok. Buradan, seçili metni düzenleyebilir veya biçimlendirebilirsiniz.