Google Classroom’un yeni “Alıştırma setleri” özelliği, eğitimi daha kişisel hale getirmeyi amaçlıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, yakında Google Classroom’da kullanıma sunulacak yeni bir özelliği duyurdu.
  • Alıştırma setleri özelliği, öğretmenlerin öğrencilerinin benzersiz ihtiyaçlarına odaklanmasını sağlayacaktır.
  • Önümüzdeki aylarda Teaching and Learning Upgrade kullanan tüm eğitimciler için beta olarak sunulacaktır.

Google, “öğrenmeye daha kişisel bir yol” oluşturmaya yardımcı olacağını iddia ettiği yeni bir özellik geliştirdi. Uygulama setleri olarak adlandırılan bu özellik, eğitimcilerin öğrencilerinin benzersiz ihtiyaçlarına daha fazla zaman ayırmasına ve onlara daha kişisel geri bildirimde bulunmasına olanak tanır.

Alıştırma setleri, öğretmenlerin öğrenmeyi öğrenciler için daha eğlenceli hale getirmek için öğretim içeriklerini etkileşimli ödevlere “dönüştürmelerini” mümkün kılacaktır. Ayrıca, öğrencilerine not vermek için manuel olarak zaman harcamak zorunda kalmayacakları anlamına gelen bir otomatik not verme aracı içerir.

Daha da etkileyici olanı, bu özelliğin öğretmenlerin daha fazla eğitim süresi gerektiren kavramları ve ekstra desteğe ihtiyaç duyan öğrencileri belirlemesine yardımcı olabilmesidir. Performans içgörüleri, gelecekteki ders planlarını şekillendirmelerini de çok daha kolay hale getirecek.

Alıştırma Setleri Örneği

(İmaj kredisi: Google)

Öğrenciler ise uygulama setlerini tamamlarken gerçek zamanlı geri bildirim alacaklar. Ayrıca zor buldukları sorunları çözmelerine yardımcı olacak görsel açıklayıcılar ve videolar aracılığıyla ipuçları alacaklar. Alıştırma setleri, bir problemi başarıyla çözdüklerinde animasyonlar ve konfetilerle başarılarını bile kutlayacak.