Google Chrome sekmelerinde ses nasıl kapatılır


Google Chrome, dünyanın en yaygın kullanılan web tarayıcısıdır ve bunun iyi bir nedeni vardır. Göz atma deneyiminizi geliştirmek için çok sayıda seçeneğe sahiptir ve bu seçenekler de sık sık güncellenir. Kendinizi bir sekmeden gelen rahatsız edici sesin durmadığı bir vergilendirme durumunun ortasında bulursanız, size Google Chrome’da bir web sitesinin sesini nasıl seçip kapatacağınızı anlatacağız.

Web tarayıcınızda bir sürü sekmenin açık olması ve bir web sitesinin izniniz olmadan bile arka planda bazı rastgele pop-up sesleri veya videoları oynatmaya başlamasından nefret etmiyor musunuz? Sizi düşünce zincirinizden çeker ve önemli bir şey üzerinde çalışıyorsanız çok dikkat dağıtıcı olabilir.

Bu, özellikle başka bir şey izliyor veya dinliyorsanız veya medya ile birden fazla sekme açma eğilimindeyseniz oldukça rahatsız edici olabilir. Neyse ki Google Chrome, özellikle bu tür istenmeyen rahatsızlıkları ortadan kaldırmak için sekmeleri sessize almamıza izin veriyor.

(İmaj kredisi: Tushar Mehta/Android Central)

Bir sekmeyi sessize alma sürecini başlatmadan önce, o sesin kaynağının hangisi olduğunu belirlememiz gerekir. Google Chrome, genellikle ses üreten sekmeleri üzerlerinde bir hoparlör simgesiyle belirtir. Bu, sessize alınması gereken sekmeyi not etmemize yardımcı olur.