Google Chrome Görev Yöneticisi nasıl kullanılır?


Chrome’un kaynak yönetimi, internetin şikayet etmeyi sevdiği bir şeydir. Muhtemelen yapmamalıyız çünkü güvenlik için tasarlandı ve sistem belleğini olabildiğince fazla tüketmekten daha fazlasını yapmakta gerçekten iyi bir iş çıkarıyor. Ama tabii ki, herkes RAM’in kullanılmadan bırakılmasının ve hiçbir şey yapmamak için serbest bırakılmasının en iyisi olduğunu düşünüyor çünkü Windows gibi işletim sistemleri için normalden daha iyi çalışıyor.

Neden bu şekilde çalıştığı bir şeydir, ama gerçekte ne yaptığını bilmek başka bir şeydir. Bu nedenle Chrome, kaynaklarınızı nasıl kullandığını gösteren kendi yerleşik görev yöneticisine sahiptir. Açmak çok kolay.

Google Chrome Görev Yöneticisi nasıl açılır?

  1. Chrome tarayıcıyı açın. Bu, Chromebook’ta Chrome, Windows, MacOS, Android ve iOS için çalışır. Ayrıca, resmi bir Google Chrome kurulumuna izin veren çoğu Linux dağıtımında çalışır.
  2. Sağ üst köşede, menüyü aç ve simgesine dokunun veya tıklayın Daha fazla araç bölüm.
  3. Göreceksin Görev Yöneticisi listede ve girişine tıkladığınızda veya dokunduğunuzda Görev Yöneticisi açılır.
  4. Chrome’un masaüstü sürümünde, Shift + Kaçış kısayol olarak.

Chrome ayarları

(İmaj kredisi: Gelecek)

görev yöneticisini kullanma

Artık görev yöneticisini açtığınıza göre, açık olması gerekmiyormuş gibi görünen her şeyi kapatmaya başlayacaksınız. Bunu, kapatmak istediğiniz işlemi seçerek ve simgesine tıklayarak veya dokunarak yapabilirsiniz. İşlemi sonlandır düğme. Ama yapmamalısın.

Chrome görev yöneticisi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bir tür bilgisayar elitist züppesi gibi görünmek istemem ama bunun gibi bir makale okuyorsanız, muhtemelen bir Chrome sürecini asla bitirmemelisiniz çünkü onun yaptığı her şeyi bilemezsiniz. Bir tarayıcı sekmesinin açık olduğu süreç gibi bazı şeyleri anlamak kolaydır, ancak bunları sekmeyi kapatarak da kapatabilirsiniz.