Google Chrome Gizli sekmeleri nihayet Android’de parmak izi kilidini açıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, Chrome’un gizlilik denetimlerini yönetmeye yardımcı olabileceği yolları vurgulamaktadır.
  • Şirket, Güvenlik Kontrolü’nü kişisel önerilerle yükseltiyor.
  • Chrome, Android’de Gizli sekmeler için parmak izi kilidini açmaya başladı.

28 Ocak, Dünya Gizlilik Günü’nü kutlar ve Google, Chrome’un gizliliğinizi korumaya nasıl yardımcı olabileceğini size anlatarak bu günü erkenden kutluyor. Şirket ayrıca yeni bir özellik başlatıyor ve nihayet mevcut olanı Android kullanıcılarına sunuyor.

Bir blog gönderisinde Google, kullanıcıların şifrelerinin ele geçirilip geçirilmediğini kontrol etmelerine yardımcı olan Güvenlik Kontrolü özelliğini vurgulamaktadır. Web’deki varlığınızdan haberdar olmanın ve bilgilerinizin güvende olduğundan emin olmanın kullanışlı bir yoludur.

Şimdi Google, Güvenlik Kontrolü’ne, kullanıcılara gizliliklerini daha fazla koruyabilmeleri için kişiselleştirilmiş öneriler sağlayacak yeni bir özellik ekliyor. Bu, kullanıcıları çeşitli web sitelerine verdikleri izinler hakkında bilgilendirmeyi ve isterlerse bu izinleri hızlı bir şekilde düzenlemelerine izin vermeyi içerir.

Chrome'un Güvenlik Kontrolünde önerilen işlemler

(İmaj kredisi: Google)

Güncellenen Güvenlik Kontrolüne ek olarak Google, Android telefonlardaki Chrome Gizli sekmelerine biyometrik kimlik doğrulamayı da getiriyor. Bu, iOS’taki Chrome kullanıcıları için zaten mevcut olan bir özelliktir ve başka bir şey yapmaya geçip Chrome’a ​​geri döndüyseniz Gizli sekmeyi görüntülemeye devam etmek için gereklidir.