Google, çevrimiçi güvenlik çabalarında Güvenli Arama ve şifre korumasını genişletiyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, hizmetine artırılmış veri ve güvenlik önlemleri getirmenin yeni ve yaklaşan yollarını ayrıntılarıyla açıklıyor.
  • Google Şifre Yöneticisi, desteklenen bilgisayarlarda ek bir doğrulama adımı olarak bir biyometrik kimlik doğrulama seçeneği kazanır.
  • Güvenli Arama yakında filtreden geçmiş olabilecek müstehcen resimleri bulanıklaştırma seçeneğine sahip olacak.

Daha Güvenli İnternet Günü şerefine Google, kullanıcıları korumanın yeni yollarını sunuyor. Yeni bir Anahtar Kelime gönderisinde şirket, “herkes için daha güvenli bir internet” sağlamaya nasıl çalışacağına dair ayrıntılar sunuyor. Google, en zarar verici saldırı biçimlerinin siber saldırılar ve veri ihlalleri yoluyla bireylere geldiğini açıklıyor. Bu nedenle Google, şifre yöneticisi aracılığıyla yeni bir koruma biçimi getiriyor ve bunun önemini vurguluyor.

Alphabet’e ait şirket, hizmetlerinde kullanıcının güvenliğine ve mahremiyetine öncelik verdiğini ve bu hizmetlerin kendilerine göre uyarlanmış ve güvenli olmasını sağladığını belirtiyor. Bununla, Google Şifre Yöneticisi, ek bir koruma duygusu için desteklenen bilgisayarlarda güçlendirilmiş bir araç kazandı. Şirket, bu hassas bilgilere gerçekten sizin eriştiğinizi doğrulamanın başka bir yolu olarak biyometrik kimlik doğrulamayı kullanma seçeneğini ekledi.

Google'ın şifreleri korumak için yeni biyometrik ayarı,

(İmaj kredisi: Google)

Yeni seçenek, her değişiklik yapmak istediğinizde bilgisayarınızın şifresini yazmaya gerek kalmadan Chrome’daki yönetici içinde şifreleri güvenli bir şekilde ortaya çıkarmanın, kopyalamanın ve düzenlemenin yolunu açıyor.