Google Asistan ve Alexa’yı karıştırmak istediğim 5 yol


Dijital asistanlar, Google Asistan ve Alexa sayesinde son yıllarda hayatımızda bir norm haline geldi. Her iki seçenek de aynı görevlerin çoğunu gerçekleştirebilse de, bu sesli asistanlar oldukça farklıdır. Akıllı hoparlör alanımda öncelikle bir Google Asistan kullanıcısı oldum. Yine de, Echo Show 15’i incelediğimden beri son zamanlarda evime daha fazla Amazon Alexa cihazı dahil etmeye başladım. Bu süre zarfında, Google Asistan ile Amazon Alexa’yı harmanlamak istediğim yollar buldum.

Konuya girmeden önce, bunu aradan çıkarmama izin verin – listelemek üzere olduğum şeyler kuşkusuz önemsiz çünkü Google Asistan ve Alexa’nın ikisi de çok iyi çalışıyor. Yine de hiçbiri mükemmel değil ve her ikisinin de diğerinin üstün olduğu birçok kusuru var. İkisini birleştirmedeki hedeflerim, şu anda var olan hizmetler olarak her birinin diğerini iyileştirebileceğini düşündüğüm alanlardır – mükemmel dünya versiyonları değil. Umarım kafa karışıklığını hafifletmek için dijital asistan yapımıma Galexa diyelim. Tamam, devam et.

Google Asistan ve Alexa: Galexa’nın beni gerçekten anlamasını istiyorum

Google Asistan Samsung Galaxy Z Fold 2 Yaşam Tarzı

Kaynak: Chris Wedel / Android Merkezi (İmaj kredisi: Kaynak: Chris Wedel / Android Central)

Google Asistan’ın öne çıktığı alanlardan biri, Google’ın benimle ilgili tüm bilgilerini nasıl kullandığıdır. Programım, ailemin üyeleri, sevdiğim yiyecekler ve daha fazlası gibi bilgiler, geçmişte kullandığım hemen hemen tüm diğer akıllı telefonlarla birlikte Pixel 6 Pro’mu ve başından beri sahip olduğum çeşitli mükemmel Google Asistan akıllı hoparlörlerini kullanmamdan elde edilir. benim evim. Daha önce de belirttiğim gibi, bir Amazon Echo Show 15’im var ve boşlukları doldurmaya yardımcı olması için birkaç harika Alexa akıllı hoparlör daha aldım. Evet, evimde çok fazla akıllı hoparlör var ve bu nedenin bir kısmı da her asistanın kendine göre güçlü ve zayıf yanları olması.

En popüler ses yardımcılarının her birinden gelen bilgi ve kişiliğin bir karışımı harika olurdu.