Google, Arama ve Haritalar’da LGBTQ+ sahipli işletmeleri belirlemeyi ve desteklemeyi kolaylaştırır


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, işletmeler için yeni LGBTQ+ özelliklerini kullanıma sunuyor.
  • Bir satıcı sahibi artık işletmesini yeni özelliklerle LGBTQ+ dostu bir yer olarak sergileyebilir.
  • Doğrulanmış profillere sahip işletmeler, diğer özelliklere ek olarak profillerine yeni özellikler ekleyebilir.

Google, yakında ABD’deki işletme sahipleri için Arama ve Haritalar’da görünecek olan LGBTQ+’ya ait yeni bir özelliğin lansmanını duyurdu. Buradaki amaç, kullanıcıların mahalleleri daha iyi anlamalarına ve topluluk hakkında fikir edinmelerine yardımcı olmaktır.

Çarşamba gününden itibaren, bu süreci daha basit ve sorunsuz hale getirmek için, ABD’de doğrulanmış bir işletme profiline sahip işletmeler profillerine LGBTQ+ sahibi olma özelliğini ekleyebilecekler. Arama devinin sağladığı, Siyahların sahip olduğu, kadınların sahip olduğu ve gazilerin sahip olduğu gibi diğer mevcut özelliklere nispeten benzer. Google’ın, işletmelere özelliklerin nasıl ekleneceği konusunda rehberlik eden ayrı bir destek sayfası vardır.

Öznitelikleri satıcı profillerine ekledikten sonra, kullanıcılar LGBTQ+ güvenli alanlarını daha kolay tanımlayabilecektir.

Google LGBTQ+ Özelliği

(İmaj kredisi: Google)

Sahip olunan yeni LGBTQ+ rozeti, bir işletme profilindeki diğer özelliklerin arasına dahil edilebilir. Bu nedenle, kadınlara ait bir işletme, bir işletmenin kimliğine katkıda bulunan LGBTQ+ özelliğine de sahip olabilir.