Google, Android’de Chrome’un yeni sekme sayfasında gereksiz bir değişikliği test ediyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, Android’de Chrome’un yeni sekme sayfasının küçük bir yeniden tasarımını test ediyor gibi görünüyor.
  • Yenileme, son ziyaret edilen siteler için ızgara düzenini bir döngü ile değiştirir.
  • Deneysel düzen, Android’de Chrome’un en son sürümünde kısa süreliğine yayınlandı.

Google, Android’de Chrome’un yeni sekme sayfasında küçük bir değişikliğe hazırlanıyor gibi görünüyor. Web tarayıcısı, yeni sekme sayfasında anlık olarak son ziyaret edilen sitelerin bir karuselini göstererek mevcut ızgara düzenini değiştirdi.

Android Central, yeni tasarımın Chrome’un Android sürümünde test edildiğini onaylayabilir. 9to5Google (yeni sekmede açılır) ilk önce görsel değişikliği fark etti. Döngü, uygulamanın en son kararlı sürümünde (102.0.5005.78) yayına girdi.

Yeniden tasarım, yeni sekme sayfasında son açtığınız sitelerin ızgara düzenini bir karusele değiştirir. Aşağıdaki GIF’te görebileceğiniz gibi, son ziyaret ettiğiniz sayfalar, her sitenin favicon’unu görüntüleyen tek bir satırda görünür. Bir seferde yalnızca beş sayfa görebilirsiniz.

(İmaj kredisi: Jay Bonggolto / Android Central)

Bu büyük bir değişiklik olmasa da, yenileme, ızgara düzenine kıyasla tek seferde görebileceğiniz site sayısını sınırlıyor. Mevcut tasarım, 4×2 ızgarada düzenlenmiş sekiz siteyi görüntülemenizi sağlar. Bu, son açtığınız bir sayfaya tek bir dokunuşla hızlı bir şekilde gitmeyi kolaylaştırır.