Gmail yakında web sürümünü kullanırken akıllı telefon bildirimlerini duraklatmanıza izin verebilir


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, Gmail için kullanışlı yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.
  • Gmail masaüstü istemcisini kullanırken yakında telefonunuzdaki bildirimleri duraklatabileceksiniz.
  • Google, özelliği şu ana kadar yalnızca az sayıda kullanıcıya sunmuş görünüyor.

Bu haftanın başlarında Google, web üzerinde Gmail için yeni bir entegre görünümü kişisel hesaplara sunmaya başladı. Görünüşe göre arama devi, Gmail bildirimlerini daha da akıllı hale getirmek için yakında başka bir yeni özellik yayınlayabilir.

9to5Google’daki kişilerin bildirdiği gibi, bazı Gmail kullanıcıları, masaüstü istemcisini aktif olarak kullanırken Android telefonlarında bildirimleri duraklatmalarına izin veren yeni bir seçenek görmeye başladılar. Ancak, özelliği etkinleştirmek için kullanıcıların tarayıcılarının etkin mi yoksa uzakta mı olduklarını algılamasına izin vermesi gerekecek. Ancak şimdilik Google, özelliği yalnızca az sayıda kullanıcıyla test ediyor gibi görünüyor.

Chrome Mobil Bildirimleri Duraklat

Kaynak: 9to5Google (İmaj kredisi: Kaynak: 9to5Google)

Özelliği alan birkaç şanslı kullanıcıdan biriyseniz, istem görüntülendiğinde “Devam” düğmesini tıklayarak özelliği etkinleştirebilirsiniz. Ardından, “bu cihazı ne zaman aktif olarak kullandığınızı bilmek” için izin vermenizi isteyen başka bir bilgi istemi göreceksiniz. Şu anda özelliği etkinleştirdikten sonra kapatma seçeneği olmasa da, izni Chrome’un ayarlarından iptal edebilirsiniz. İzni iptal etmek için şuraya gidin: Ayarlar > Güvenlik ve Gizlilik > Site Ayarları > Ek İzinler.