Gelecekteki iPad’ler Titanyum Alaşımından Yapılabilir


Yeni bir rapora göre Apple, alüminyum yapıyı tamamen değiştirerek titanyum alaşımlı kasa ile gelecekteki iPad’leri yapmayı düşünüyor olabilir.


En yeni iPad Pro cihazları sağlam tasarımlarıyla pek tanınmaz, alüminyumdan yapılırlar ve hepsinin çok kolay katlanmalarını sağlayan birkaç zayıf noktası vardır. Yeni bir rapora göre Apple, gelecekteki iPad’leri alüminyum yapıyı tamamen değiştirerek titanyum alaşımlı kasa ile yapmayı düşünüyor olabilir.


DigiTimes (aracılığıyla MacSöylentiler), yakında çıkacak olan 9. nesil iPad’in, cihazın çizilme direncini artırmak için yeni bir PVD (Fiziksel Buhar Biriktirme) uygulaması içereceğini iddia ediyor. Geçmişte, 2022’deki yeni premium iPhone modellerinin daha dayanıklı bir tasarım ve daha güçlü bir güç sunan bir Titanyum yapıya sahip olabileceğine dair iddialar da vardı.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

“Yeni iPad ayrıca PVD tarafından işlenecek olan alüminyum alaşımlı kasa ile donatılacak. Kaynaklar ayrıca Apple’ın iPad’leri titanyum bazlı metal kasa ile donatmayı düşündüğünü, ancak bunu yapmanın yüksek maliyetlerinin şu anda ekonomik olmayabileceğini de ortaya koydu.

Paslanmaz çelik sağlam ve harika bir malzemedir, ancak günlük kötüye kullanıma dayanabilecek gücü sunmak için desteğe ihtiyacı vardır. Öte yandan, titanyum daha fazla sağlamlık sağlar ve paslanmaz çelikten daha dayanıklıdır. Ayrıca diğer malzemelere göre çizilmeye karşı daha dayanıklıdır. Titanyum ayrıca parlak yüzey kaplaması nedeniyle potansiyel kullanıcılar için daha çekici olabilir.

Yeni iddiaların doğru ve kesin olduğu ortaya çıkarsa Apple, iPad ve iPhone’larda titanyumu ilk kez kullanıyor olacak. Şirket, Apple Watch serisi için daha önce titanyum kullanmıştı, ancak bu yalnızca isteğe bağlı bir kasa malzemesiydi ve öne çıkan malzeme değildi. Apple Card da titanyumdan yapılmıştır, ancak tek bir parça oluşturmanın karmaşık bir iPhone veya iPad kasası kadar zor olmayabileceğini ancak hayal edebiliriz.

11 inç iPad Pro Uzay Grisi

Apple iPad Pro 11 inç (2021)

Titanyum bir iPad veya iPhone ile ilgilenir miydiniz? Yorumlarda bize bildirin!