Gboard, bir değnek dokunuşuyla metninizi sihirli bir şekilde emojiye dönüştürecek


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, Gboard için yeni bir güncelleme yayınlıyor gibi görünüyor.
  • Gboard şimdi, metninize otomatik olarak bir dizi emoji ekleyebilen bir değnek görüntüleyecek.
  • Özellik görünüşe göre iki şekilde çalışıyor ve metinden sonra veya kelimelerin arasına emoji ekleyebiliyor.
  • Özellik henüz yaygın olarak kullanılamıyor gibi görünüyor.

Google, Gboard’a pek çok eğlenceli özellik ekleyerek onu Android’deki en iyi klavye uygulamalarından biri haline getirdi. Şimdi, Gboard’un, sihirli bir istek ve bazı emojilerin yardımıyla metninizi daha da anlamlı hale getirecek yeni bir özellikle kullanıma sunulduğu bildiriliyor.

Kullanıcılar (9to5Google aracılığıyla), Gboard’da genellikle mikrofon simgesinin bulunduğu yerde ara sıra çıkan bir asa simgesi gördü. Çubuğa dokunduğunuzda, metin alanınız, metninizle ilgili olabilecek bir dizi emoji ile doldurulacaktır. 9to5, bu “Emojify” özelliği için önceki bir açıklamanın “bir cümle içinde emoji ekleyeceğini veya tüm metni emojilerle değiştireceğini” belirttiğine dikkat çekiyor.

Gboard'un yeni emoji çubuğu görüldü

(İmaj kredisi: Android Central)

Yine de, özellik henüz yaygın olarak kullanılamıyor gibi görünse de (cihazlarımızın hiçbirinde veya 9to5’lerde görünmedi), Android Polisi özelliği bir telefonda etkinleştirmeyi başardı. Kullanımlarına göre, simgeye bir kez dokunmak, metninizden sonra bir dizi emojiyi dolduracaktır. Ancak, iki kez dokunmak, kelimelerinizin arasına emoji yerleştirir.