Garmin Vivoactive 4 ve Venu: Hangisini satın almalısınız?


Garmin Vivoactive 4 ve Venu: Pek çok benzerlik

Pek çok sağlık/fitness izleme özelliği ve diğer avantajlar sunan bir Android akıllı saat bulmaya çalışıyorsanız, kendinizi Garmin Vivoactive 4 ve Venu arasında seçim yaparken bulabilirsiniz. Bu iki giyilebilir cihazın farklı adları olabilir, ancak neredeyse tamamı aynı özellik ve işlevleri sunarlar. Garmin Vivoactive 4’ü mü yoksa Venu’yu mu seçeceğinizden emin değilseniz, kararınız muhtemelen estetik ve pil ömrüne bağlı olacaktır.

Üstün pil ömrü ve iki farklı boyut seçeneği sayesinde çoğu kişinin Garmin Vivoactive 4’ten yararlanacağından eminiz. Ancak, çekici tasarım öğelerine sahip bir saatle daha çok ilgileniyorsanız, Venu daha uygun bir seçim olabilir. Bu küçük farklılıklar dışında, bu iki Android akıllı saat neredeyse aynı.

Garmin Vivoactive 4 vs. Venu: Tasarım, ekran ve pil ömrü

Garmin Vivoactive 4 yoga modu

Kaynak: Courtney Lynch / Android Central Resimde: Vivoactive 4 (İmaj kredisi: Courtney Lynch / Android Central)

Garmin Vivoactive 4 ve Venu arasında pek çok benzerlik bulacaksınız. Aslında, bu iki giyilebilir cihaz arasındaki tek gerçek fark, ekran, boyut ve pil ömrüdür. Venu muhteşem bir AMOLED ekran sunarken, Vivoactive 4 temel bir güneş ışığında görünür, transflektif ekran sunar. Saatinizin boyutu söz konusu olduğunda seçenekler istiyorsanız, Vivoactive 4’ün 45 mm’lik bir kasada ve Vivoactive 4S olarak da bilinen daha küçük 40 mm’lik bir seçenekte mevcut olduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız.

Yatay olarak kaydırmak için kaydırın
Başlık Hücresi – Sütun 0 Garmin Vivoaktif 4 Garmin Venu
boyutlar 45,1 x 45,1 x 12,8 mm
40x40x12,7 mm
43,2 x 43,2 x 12,4 mm
Görüntülemek 1,3 inç yansımalı, 260×260
1,1 inç yansımalı, 218×218
1,2 inç AMOLED, 390×390
sensörler GPS, GLONASS, Galileo, HRM, altimetre, pusula, jiroskop, Pulse Ox, ivmeölçer, termometre GPS, GLONASS, Galileo, HRM, altimetre, pusula, jiroskop, Pulse Ox, ivmeölçer, termometre
Pil Akıllı saat modu: 8 gün (45 mm)
Akıllı saat modu: 7 gün (40 mm)
Akıllı saat modu: 5 gün
bağlantı Bluetooth, ANT+, Wi-Fi Bluetooth, ANT+, Wi-Fi
Su geçirmez 5 bankamatik 5 bankamatik
AMOLED ekran ✔️
İki boyut ✔️
Garmin Pay ✔️ ✔️
Müzik depolama ✔️ ✔️
Ekran egzersizleri ✔️ ✔️