Garmin Venu 2 Plus ve Samsung Galaxy Watch 4


Fitness akıllı saatlerinin çoğu, size tonlarca sağlık ve zindelik ölçümü sağlayan, ancak kullanımı can sıkıcı hale getiren sınırlı, belirsiz bir kullanıcı arayüzü sunan, ödün verilmiş bir deneyim sunar. Ancak Samsung Galaxy Watch 4 ve Garmin Venu 2 Plus, bu trendi destekleyen iki saat.

Samsung’un saati size, üçüncü taraf uygulamaları, tonlarca sağlık sensörü ve kullanışlı fitness verileri içeren kullanımı kolay bir Wear OS 3 kullanıcı arayüzü sunar. Garmin’in işletim sistemi daha sınırlıdır ancak gezinmesi son derece kolaydır ve spor modları ve ölçümleri diğer tüm markaları utandırır. Hangisini seçeceğiniz, saatinizi ne için kullanmak istediğinize bağlı olacaktır: günlük kullanım veya sadece antrenmanlar.

Garmin Venu 2 Plus ve Samsung Galaxy Watch 4: Özellikler, pil ömrü ve uyumluluk

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Garmin Venu 2 Plus (solda) ve Samsung Galaxy Watch 4 Classic (sağda), bir bilgisayar masasının üzerinde, bir Funko heykelciğinin yanında

(İmaj kredisi: Tshaka Armstrong / Android Central)

Samsung Galaxy Watch 4, çok sayıda sağlık sensöründen hızlı performansına ve Wear OS uygulama desteğine kadar birçok nedenden dolayı en iyi Android akıllı saatler listemizin başında yer alıyor. Hepsi bir arada sensörü, kalp atış hızını, kan basıncını, EKG’yi, SpO2’yi ve Biyoelektriksel Empedans Analizini (BIA) aynı anda izler ve çok az akıllı saat eşleşebilir. Yine de temelde bir yaşam tarzı saatidir, yani ne kadar aktif kullandığınıza bağlı olarak yalnızca 1-2 gün kullanabilirsiniz.

Garmin Venu 2 Plus pil ömrü, Samsung’u sudan çıkarır ve daha fazla telefonla tamamen uyumludur.