Galaxy Z Fold 4, Motorola ve Vivo’dan kullanışlı bir çoklu görev özelliğini ödünç alabilir


Ne bilmek istiyorsun

  • Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4’ün yeni bir “bölünmüş ekran için kaydırma” hareketi kazandığı söyleniyor.
  • Bu, Samsung’un birinci sınıf katlanabilir telefonlarına daha akıcı bir çoklu görev deneyimi getirebilir.
  • Bu özelliğin nasıl görüneceğine dair herhangi bir detay açıklanmadı.

Daha da yoğun bir sonbahara doğru giden bir dizi yeni donanım eşliğinde uzun yaz gecelerine hazırlanırken, Android alanında biraz durgunluk içindeyiz. Ancak şimdi, yaklaşan telefonların potansiyel teknik özellikleri ve özellikleri hakkında giderek daha fazla şey duymaya başlamanın zamanı geldi.

Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4, son zamanlarda epeyce söylentiye konu oldu ve en son söylenti, @EvrenIce Samsung’un “bölünmüş ekran için kaydır” özelliğini uygulayacağını iddia ediyor. Katlanabilir telefonların hayranıysanız, Oppo Find N ve yakın zamanda piyasaya sürülen Vivo X Fold’da bulunan benzer bir özellik olduğu için bu size biraz tanıdık gelebilir.

Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 çoklu görev hareketi söylentisi

(İmaj kredisi: @UniverseIce / Twitter)

Find N ile ekranı ikiye bölmek isterseniz, iki parmağınızı kullanarak ekranın ortasından aşağı kaydırmanız yeterli. Ardından, menülere dalmakla veya doğru yerde olduklarını umarak uygulamaları sürükleyip bırakmakla uğraşmadan ekranınıza başka bir uygulama ekleyebilirsiniz.

Daha iyi çoklu görev, Samsung’un bir sonraki katlanabilir telefon grubu için birincil dileklerden biridir. Şu anda ekranda birden fazla uygulama açmak imkansız değil, ancak çok hantal ve sinir bozucu olabiliyor. Bu, Galaxy Z Fold 3’ünüzle eşleştirilmiş S Pen’i kullanırken bile geçerlidir.

Oppo Find N Çoklu Görev Bölünmüş Ekran

(İmaj kredisi: Nick Sutrich / Android Central)

Hareketleri kullanmak, genel deneyimi iyileştirmek için uzun bir yol kat eder ve en iyi katlanabilir telefonları kullanmaktan öğrendiğimiz bir şey varsa, o da çok fazla özellik diye bir şey olmadığıdır. Özellikle bu cihazların kullanılabilirliğini büyük ekranlarla geliştirmek söz konusu olduğunda.