Galaxy Z Fold 4 bu yeni iyileştirmelere sahip olmalı


Samsung Galaxy Z Fold 3, 2021’in en iyi akıllı telefonlarından biriydi ve Z Fold 2’den beklediğimiz neredeyse her şeyi bünyesinde barındırıyordu. katlanabilir cihazlarda hala nadirdir.


Bununla birlikte, Galaxy Z Fold 3 hala birkaç temel özelliğe sahip değil ve Ağustos ayının sonundan beri Fold 3’ü kullanan biri olarak, iyileştirilmiş veya geliştirilmiş görmek istediğimiz şeylerden oluşan bir dilek listesi oluşturmanın zamanının geldiğini düşündüm. hemen yaklaşan Galaxy Z Fold 4’te uygulandı. Bir sonraki Samsung katlanabilir amiral gemisi cihazının Ağustos ayında duyurulması bekleniyor ve umut verici herhangi bir sızıntı ve söylenti görmemize hala birkaç ay kaldı.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Daha geniş ön ekran

Katlanabilir dış ekran

Kaynak: Pocketnow

Galaxy Z Fold 3’ün kullanışlı bir ön ekranı var, ancak herhangi bir işi yapmak için çok dar ve ekranın her tarafına rahatça ulaşmak için çok uzun. Ön ekran biraz daha geniş yapılırsa, telefonun biraz daha büyük bir batarya almasına ve belki de S Pen’e yer açmasına olanak tanır. Telefonun normal görevler için kullanımı da çok daha kolay olacaktır ve dahili ekran, muhtemelen çok fazla kırpılmasını gerektirmeyen içeriği de destekleyecektir.

Daha az fark edilen ekran kırışıklığı

Samsung Galaxy Z Fold 3 kamera

Selfie istemi

Kaynak: Pocketnow

Yarışma, 2021’de Find N özellikli OPPO, HONOR Magic V, HUAWEI P50 Pocket ve yakın zamanda duyurulan vivo X Fold dahil olmak üzere birçok yeni cihazı tanıttı. Yeni duyurulan tüm cihazlarda ortak bir nokta, yalnızca Çin’de mevcut olmalarıdır; ikinci şey, iç ekranda daha az belirgin bir kırışıklığa sahip olmalarıdır.

Galaxy Z Fold 3’ün kırışıklığı zamanla alışabileceğiniz bir şey ve ben artık bunu fark etmiyorum. Yine de, arada bir bunu yapıyorum, bu da bende bunun ya tamamen kaldırılmasını ya da oyun oynarken hissedilmesi çok daha zor ve daha az fark edilir bir şekilde yapılmasını dilememe neden oluyor.

Daha iyi ekran koruması

Çoğu yeni katlanabilir cihaz, gerçek katlanır ekranı çizilmelere karşı koruyan bir UTG (Ultra Thing Glass) ekran koruyucu kullanır. Samsung’un UTG camı 200.000’den fazla katlamaya dayanabilir ve cam ekran, paneli toz ve yüzeyin çizilmesi gibi ince unsurlardan koruyan yeni bir PET filmle birlikte gelir. Gerçek şu ki, bunlar hala çok hassastır ve uzun bir çivi hala onu çizebileceğinden dikkatli dikkat gerektirirler. Samsung’un mevcut teknolojiyi iyileştirebileceğini ve onu günlük cihazlardaki standart cam kadar dayanıklı hale getirebileceğini umuyoruz.

Yeni arka kameralar ve geliştirilmiş ekran altı sensörü

masadaki telefon

Kaynak: Pocketnow

Galaxy Z Fold 3 sağlam bir kamera kurulumuna sahiptir; 12MP f/1.8 geniş birincil sensör, 2x optik yakınlaştırmalı 12MP f/2.4 telefoto ve başka bir 12MP f/2.2 ultra geniş sensörden oluşur. Kurulum, Galaxy S21 serisinde kullanılanla neredeyse aynı ve Samsung’un yeni nesil Fold 4 amiral gemisi için daha iyi sensörler ekleyebileceğini umuyoruz.

Ekran altı kamera 4 MP f/1,8 sensördür ve arkadaşlarla hızlı aramalar için yeterince iyi olsa da, düşük ışıklı ve loş ortamlarda kalitesi ideal olmaktan uzaktır. Daha büyük bir sensör görmek istemiyoruz, çünkü bu esas olarak hızlı aramalar için kullanılıyor; bizi daha prezentabl hale getirmek için bu kamerada daha iyi ve daha fazla iyileştirme görmek istiyoruz.

Pil

Galaxy Z Fold 3’ün pil ömrü, deneyiminize göre değişiklik gösterse de iyi kabul edilir. Dahili ve harici ekranın karışık kullanımıyla dikkatli bir şekilde kullanıldığında yaklaşık bir gün dayanabileceğini ve yalnızca metinler, aramalar ve hatta tüketim için harici, daha küçük ekranı kullanarak birkaç saat daha kullanabileceğimi keşfettim. videolar gibi bazı içerikler.

Gerçek şu ki, bu kadar büyük bir cihazda 4.400 mAh bataryaya sahip olmak çok küçük. En az 4.800 veya 5.000 mAh pil görmeyi çok isterdik ancak daha fazla pile sahip olmanın zaten hantal olan cihazın genişliğini ve kalınlığını da artırdığını unutmayalım. Telefon zaten ağır ve alışması biraz zaman alıyor. Onu daha da büyük bir tuğla yapmak zor olurdu. Yeni amiral gemisi daha verimli bir yonga seti ile gelecek ve eğer Samsung biraz daha büyük bir pili sıkıştırabilir ve bazı gerçek hızlı şarj teknolojisini içerebilirse, bu onu ideal bir cihaz yapar. Oyununuzu hızlandırma zamanı Samsung; 45W’ın üzerindeki gerçek hızlı şarj hızlarını görmek istiyoruz!

S Pen yuvası

s pen t ile galaxy z katlama 3

Galaxy Z Fold 3, özel bir S Pen yuvasına sahip korkunç bir Flip Case ile geldi. Ek S Pen hoş bir dokunuş olsa da, bu kılıf şimdiye kadar bir akıllı telefonla kullandığım en kötü tasarlanmış kit parçalarından biri. Beceriksizdi ve arabadaki standıma monte etmeme izin vermedi. Çoğu insanın çöpe attığı ve yerine daha iyi ve daha kullanışlı bir şey koyduğu düşük kaliteli bir üründü. Şans eseri, en iyi Galaxy Z Fold 3 kılıflarını arıyorsanız, sizin için harika bir rehberimiz var.

Evdeyken ve internette gezinmek istediğimde kullanmamı sağlayacağını düşünerek ürünle birlikte verilen S Pen’i yatağımın başucundaki çekmeceye yerleştirdim. Ne yazık ki, bu asla gerçekten olmadı ve neredeyse her zaman var olduğunu unuttum. S Pen, Samsung cihazlarıyla ilgili en iyi şeylerden biridir (The Note ve şimdi Galaxy Ultra serisi) ve Fold serisinde olması çok mantıklı olacaktır. Yeni bir konsept, Z Fold 4’ü yerleşik bir yuvayla hayal etti ve harika görünüyor. Sadece Samsung’un bazı notlar aldığını (amaçlanan kelime oyunu) ve benzer bir şey bulabileceğini umabiliriz.

Samsung Galaxy Z Fold 3 Siyah Ürün kutu görseli

Samsung Galaxy Z Katlama 3

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G, Samsung’un en yeni katlanabilir amiral gemisidir. IPX8 sertifikasına sahiptir, S Pen’i destekler ve güçlü Snapdragon 888 yonga seti ile birlikte gelir.