Galaxy Z Fold 3’ü şimdi mi satın almalısınız yoksa Galaxy Fold 4’ü beklemeli misiniz?


Samsung Galaxy Z Fold 3, geçen yıl Ağustos ayında Samsung Unpacked etkinliğinde duyurulmuştu. Bugün piyasada en çok satan katlanabilir akıllı telefonlardan biridir ve mükemmel bir kamera kurulumuna, mükemmel görüntü kalitesine, S Pen desteğine ve su geçirmezliğe sahiptir. Bugün, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Fold 4’e daha yakından bakıyoruz ve mevcut amiral gemisini mi satın almalısınız yoksa bu yıl içinde duyurulacak olan Fold 4’ü mü beklemelisiniz. Yeni Samsung katlanabilir amiral gemilerinin Ağustos ayında duyurulması bekleniyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Başka benzerlerimiz var “Satın mı almalısın” Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Flip 4, Google Pixel 6 ve Pixel 7 serisi ile iPhone 13 ve iPhone 14 serisi için kılavuzlar.

Samsung Galaxy Z Fold 3 Siyah Ürün kutu görseli

Samsung Galaxy Z Katlama 3

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G, Samsung’un en yeni katlanabilir amiral gemisidir. IPX8 sertifikasına sahiptir, S Pen’i destekler ve güçlü Snapdragon 888 yonga seti ile birlikte gelir.

Bugün Galaxy Z Fold 3’ü satın almalısınız, eğer…

Para biriktirmek istiyorsun

S Pen ile Samsung Galaxy Z Katlama 3
Kaynak: Pocketnow

Samsung Galaxy Z Katlama 3

Kaynak: Pocketnow

Aceleniz yoksa, Galaxy Z Fold 3 hala mükemmel bir satın alma ve her zamankinden daha ucuz. Samsung ve operatörler, bugün piyasadaki en iyi katlanabilir amiral gemisinde büyük indirimler sunuyor ve operatöre ve birlikte gitmeye karar verdiğiniz pakete bağlı olarak Fold 3’te 1.000 $’a kadar tasarruf edebilirsiniz. Bu anlaşmalar her zaman değişiyor ve birçok şirket, Ağustos ayında Galaxy Z Fold 4 gelmeden önce stoklarından kurtulmaya çalışacak. Yeni amiral gemisi duyurulduktan sonra daha da fazla anlaşma bekleyin. Paradan tasarruf etmek istiyorsanız ve en son teknolojiyi kullanmaktan çekinmiyorsanız, Galaxy Z Fold 3 yine de mükemmel bir cihazdır.

Ekran kırışıklığına aldırış etmezsiniz

Samsung Galaxy Z Fold 3 kamera

Selfie istemi

Kaynak: Pocketnow

Fold 3’teki ekran kırışıklığı, birçok insan için anlaşmayı bozan faktörlerden biridir ve ona her gün dokunacağınız düşüncesiyle yaşayamıyorsanız, Fold 3 size göre değildir. Bir Fold 3 kullanıcısı olarak, bunu bir anlaşma bozucu bulmuyorum, ancak kesinlikle fark edilebilir, ancak yalnızca siz onu bilerek aradıktan sonra. Oyun oynarken, internette gezinirken veya video ve film izlerken bunu fark etmezsiniz.

Tamam bir pil ömrü ile iyisin

Galaxy Z Katlama 3

Kaynak: Pocketnow

Samsung Galaxy Z Fold 3’ün pil ömrü makul, ancak şaşırtıcı olmaktan uzak. İşi halleder ve dahili ve harici ekranlar arasında geçiş yaparak karma kullanımla yaklaşık bir tam gün sürebilir, ancak oyun oynamayı ve video izlemeyi veya şurada burada birkaç fotoğraf çekmeyi planlıyorsanız, muhtemelen gün boyunca doldurmak için. Telefonun ayrıca harika bir hızlı şarj seçeneği yok ve yalnızca 25W hızlı kablolu şarjı destekliyor, bu da makul ancak piyasadaki en hızlı teknolojilerden çok uzak.

Aşağıdaki durumlarda Galaxy Z Fold 4’ü beklemelisiniz…

Daha geniş bir ön ekran istiyorsunuz

Fold 4’teki en boy oranının biraz değişmesi ve sonuç olarak daha geniş olması bekleniyor. Harici ekranın 120 Hz’lik 6,2 inçlik bir HD+ AMOLED panele sahip olacağı, dahili ekranın ise 7,6 inçlik AMOLED 120 Hz ekrana sahip olacağı söyleniyor. Boyutları Galaxy Z Fold 3 ile eşleşiyor. Fold 4, cihazın kullanılabilirliğini artıracak olan Fold 3 kadar uzun olmayacak ve uygulamalar onu mevcut katlanabilir üzerindeki dar ekrandan daha iyi destekleyecek.

Daha dayanıklı bir cihaz istiyorsunuz

Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Fold 2’ye göre önemli bir yükseltmeydi ve cihazın dayanıklılığını birçok farklı şekilde iyileştirdi. Ekran daha iyi, menteşe mekanizması daha sağlam ve ilk kez cihaz suya dayanıklı hale geldi. Su geçirmezlik sertifikası alan ilk katlanabilir cihazlardan biriydi, ancak toza karşı dayanıklı olmadığı için plajlara ve diğer tozlu yerlere girilmesi yasaktı.

Fold 4’te bu kadar büyük gelişmeler görmemiz pek olası değil, ancak ekran kırışmasını daha az fark edilir hale getirecek farklı bir menteşe mekanizması görmeyi bekliyoruz. Bu sefer herhangi bir toz direnci görüp görmeyeceğimiz belli değil, ancak dayanıklılık kesinlikle birçok iyileştirme alacak.

Daha uzun ömürlü bir katlanabilir istiyorsunuz

Yeni nesil Galaxy katlanabilir cihazlarının gücünü Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga setinden alacağı söyleniyor. Yeni SoC, geliştirilmiş performans ve güç verimliliği sağlar. Fold 4’ün cihazın içine benzer bir 4.400 mAh pil yerleştirmesi bekleniyor – ki bu iki ekranlı bir cihaz için nispeten küçük – ancak, çip yükseltmesi ve muhtemelen Android 12L (bildirildiğine göre One UI 4.1.1) dayanıklılığı artıracak. Bunu yazarken herhangi bir rakama sahip değiliz, ancak daha uzun ömürlü bir cihaz ve umarım yerleşik 45W hızlı şarj bekliyoruz, ancak son söylentiler aynı 25W hızlı şarj teknolojisini görebileceğimizi öne sürüyor.

Daha az fark edilir bir ekran kırışıklığı istiyorsunuz

Samsung Galaxy Z Flip 4 sızdırıldı birkaç canlı görüntü birkaç gün önce, yeni Samsung Galaxy Z Fold ve Flip katlanabilir amiral gemisi cihazlardan neler bekleyebileceğimize dair bir ilk bakış sağladık. Resim, Z Flip 3 ile neredeyse aynı tasarımı gösteriyor, ancak daha az belirgin bir kırışıklığı var. Samsung’un aynı ekran panelini ve muhtemelen Flip and Fold cihazlarında neredeyse aynı menteşe mekanizmasını kullanması bekleniyor; farklı açılar.

Daha iyi bir kamera istiyorsun

Samsung Galaxy Z Fold 4 render konsepti

Kaynak: YouTube: Waqar Khan

Galaxy Z Fold 3’teki kamera, tüm ortamlarda yüksek kaliteli çözünürlükler sağlayan mükemmel bir kamera kurulumu olmasına rağmen rekor kırmıyordu. Yüksek fiyat etiketi göz önüne alındığında üstün bir kalite bekleyen birçok insanı hayal kırıklığına uğratan Galaxy S21 Ultra kadar iyi değildi.

Son söylentiler, Galaxy Z Fold 4’ün bu sefer bir kamera yükseltmesi alabileceğini gösteriyor ve haberler, Galaxy S22 serisinde bulunabilecek kamera kurulumunun aynısını gösteriyor. Hala üç kamera, 50MP birincil, 12MP ultra geniş ve 3x optik yakınlaştırmalı 10MP telefoto sensörü bekliyoruz. Ekran altı kamera değişmeden kalıyor ve benzer bir 4MP sensör olduğu söyleniyor. Dış selfie kamerası 10MP’lik bir birim olacak.

Çözüm

Galaxy Z Fold 3’e bağlı kalmaya karar verirseniz, cihaz son derece iyi dayandığından, bir ziyafet içindesiniz. Bir Fold 3 kullanıcısı olarak önemli bir hata yaşamadım ve dayanıklılık hiç sorun yaşamadığım bir şeydi. Burada ve orada birkaç yazılım sorunu var, ancak bunların Android 12L’de (Fold 4 ile birlikte geleceği söyleniyor) ve Android 13’te, muhtemelen Aralık veya Ocak’ta nihayet halka sunulduğunda çözülmesi bekleniyor.

Bütçeniz varsa ve Ağustos ortasına kadar beklemenizde sakınca yoksa, birkaç ay daha beklemenizi ve Galaxy Z Fold 4 çıktığında almanızı öneririm. Farklı en boy oranı, onu çekici bir yükseltme haline getirecek ve katlanabilir dünyaya atlamayı düşünüyorsanız, Fold 4 muhtemelen 2022’deki en iyi akıllı telefonlardan biri olacak.

Samsung Galaxy Z Fold 3 Siyah Ürün kutu görseli

Samsung Galaxy Z Katlama 3

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G, Samsung’un en yeni katlanabilir amiral gemisidir. IPX8 sertifikasına sahiptir, S Pen’i destekler ve güçlü Snapdragon 888 yonga seti ile birlikte gelir.