Galaxy Watch 5’ten ayırt edici bir özelliğin kaldırılması Samsung’un satışlarını etkiler mi?


Samsung Galaxy Watch 4 serisi, standart Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic olmak üzere iki cihazla geldi. Classic model, kullanıcıların akıllı saatte 1,4 inçlik küçük ekranda gezinmesine olanak tanıyan ikonik döner çerçeveye sahipti. Önceki Galaxy cihazları, dönen çerçeveyi taklit etmeye çalıştı, ancak hiçbir zaman fiziksel donanım kadar iyi çalışmadı.


IceUniverse’in yeni bilgilerine göre yakında çıkacak olan Galaxy Watch 5 Pro, dönen çerçeveyi tamamen ortadan kaldırabilir. Yeni söylentiler, Samsung’un Heart-S, Heart-L ve Heart-Pro kod adlı üç yeni Samsung Galaxy akıllı saati üzerinde çalıştığını iddia ediyor. GSMArena). Yeni akıllı saatlerin tam boyutları hakkında bilgimiz yok ancak 40mm ve 44mm varyantlarını görmeyi bekliyoruz.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Kod adlarına bakılırsa, bu yıl “Klasik” marka geri dönüşünü göremeyeceğimizi varsaymak doğru olur. Bunun yerine Samsung, en üst düzey akıllı saatine “Pro” adını uygulayacak gibi görünüyor. Ayrıca Watch 5 serisinin önceki modellerden daha büyük bir bataryaya sahip olabileceğini duyduk ve söylentilere göre bir sıcaklık sensörleri olabilir.

Yeni Samsung Galaxy Watch 5 serisinin, yeni nesil Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 katlanabilir cihazlarla birlikte duyurulması bekleniyor. Samsung, Ağustos Unpacked etkinliğinde son nesli tanıttı ve bu yıl için de benzer bir zaman çizelgesi bekliyoruz.


Samsung ikonik döner çerçeveyi neden kaldırsın ki?

Samsung Galaxy Watch 4 Classic Döner çerçeve

Samsung Galaxy İzle 4 Klasik

Kaynak: Pocketnow

Eğitimli bir tahminde bulunacak herhangi bir bilgimiz yok, ancak yeni akıllı saatlerin daha büyük piller ve potansiyel olarak daha fazla sensör taşıması beklendiğinden, cihazın içinde yer olmaması Samsung’un başını ağrıtıyor olabilir. Dönen çerçeve, zaten tıka basa dolu olan saatin içinde daha fazla yer kaplıyor olabilir. Dönen çerçevenin çıkarılması, Samsung’un Watch 5 serisini daha büyük bir ekranla donatmasına ve çerçeveleri incelterek daha modern ve şık görünmesini sağlayabilir.

Samsung, saatin içinde potansiyel olarak fazladan yer açmak için kendi Digital Crown rakibini de geliştirebilir, ancak bu değişikliği onaylayan veya öneren herhangi bir bilgi görmedik. Dönen çerçeve ikoniktir ve Galaxy Watch serisinin benzersiz bir özelliğidir.

Bir başka makul açıklama da, Galaxy Watch 4’ün, muhtemelen iki akıllı saat arasındaki fiyat farkından dolayı Galaxy Watch 4 Classic’i geride bırakmış olabileceğidir. Satışlardaki fark, Samsung’u döner çerçeve uygulamasını yeniden düşünmeye ve özelliği daha da iyileştirme ve entegre etme maliyetlerini düşürmeye sevk edebilir.

Dönen bezel geri gelmeli

Samsung Galaxy Watch 4 Promosyon Videosu, vanilya ve klasik çeşitleriyle öne çıkan görseli yakalar

Kaynak: Samsung Galaxy Watch 4 serisi

Dönen çerçeve sadece ikonik değil, aynı zamanda akıllı saati kontrol etmenin ve kullanmanın çok daha üstün bir yoludur. Cihazla etkileşimi kolaylaştırır. Parlaklığı değiştirmek ve farklı saat yüzleri ile diğer ayarlar arasında geçiş yapmak, ekranı parmaklarla kapatmanın acısını ortadan kaldırır. Dönen çerçevenin yanı sıra, Apple Watch’ta bulunan dijital kurma kolu da bu kadar küçük ekrana sahip bir cihazı kontrol etmenin ve kullanmanın olağanüstü bir yoludur.

Ekranın etrafında dokunmaya duyarlı bir çerçeve olması sorunlara yol açar ve kapatılması gerektiği halde yanlışlıkla cihazda gezinebilirsiniz. Galaxy Watch Active 2’yi kullandım ve çoğu zaman iyi çalışmasına rağmen, arada bir olan birkaç aksilik ve kazara dokunuşlar oldu. Bu, fiziksel döner çerçeveli orijinal Galaxy Watch’ımda hiç olmadı.

Söylentiler doğru çıkarsa Samsung, serisinin en sevilen özelliklerinden birini kaldıracak. Akıllı saatin kullanılabilirliğinden ve dayanıklılığından ödün vermediği ve küçük bir ekran kullanmayı kolaylaştırdığı için dönen çerçeveyi sevdik.

İkonik döner çerçevesi yoksa Galaxy Watch 5’i satın alır mısınız? Galaxy Watch 4’teki dokunmaya duyarlı çerçevenin hayranı mısınız? Yorumlarda bize bildirin!