Galaxy Watch 5’i Samsung olmayan telefonlarla kullanabilir misiniz?


Galaxy Watch 5’i Samsung olmayan telefonlarla kullanabilir misiniz?

En iyi cevap: Evet, teknik olarak Samsung Galaxy Watch 5’i, en son yazılım güncellemesi ile Android 8.0 ve sonraki sürümlerini çalıştıranlar da dahil olmak üzere herhangi bir uyumlu Android cihazla eşleştirebilirsiniz. Ancak, ne o kadar kusursuz bir deneyim elde edemezsiniz ne de akıllı saati bir Samsung Galaxy akıllı telefon ile kullandığınızda elde edeceğiniz tüm özelliklere erişemezsiniz.

Galaxy Watch 5’i Samsung olmayan bir telefonla nasıl kullanabilirsiniz?

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

(İmaj kredisi: Michael Hicks / Android Central)

Eve bir Samsung Galaxy 5 akıllı saat getirdiğinizde, diğer Bluetooth cihazlarını eşleştirdiğiniz gibi, Samsung olmayan bir telefonla eşleştirebilirsiniz. Kullanıma hazır olduğunda, önceden yüklenmiş olarak gelmeyeceğinden Galaxy Wearable uygulamasını Play Store’dan telefonunuza indirmek isteyeceksiniz. Mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için telefonun yazılımla güncel olduğundan ve en az Android 8.0 çalıştırdığından ve ayrıca 1,5 GB RAM veya daha fazlasını desteklediğinden emin olun. Telefonun ayrıca Google Mobil Hizmetleri için destek sunması gerekir.

Galaxy Watch 5’i Samsung olmayan telefonlarla kullanırken belirli özelliklere erişemeyeceğinizi veya sınırlı desteğe sahip olabileceğinizi unutmayın. Örneğin, Samsung Pay yalnızca Samsung akıllı telefonlarda kullanılabilir.

Gelişmiş Uyku Koçluğu, Samsung BIA vücut analiz cihazı ve Otomatik Egzersiz Takibi gibi diğer özellikler, diğer cihazlara indirilebilen ancak en iyi Samsung telefonda çalışan Samsung Health uygulamasını gerektirir. Kalp atış hızı ölçümleri için, yalnızca bir Samsung Galaxy telefona değil, aynı zamanda Android 8.0 veya sonraki sürümleri çalıştıran bir telefona da ihtiyacınız olacak;

Samsung Galaxy Watch 5, Pixel 6 Pro'ya yaslanıyor

(İmaj kredisi: Andrew Myrick / Android Central)

Diğer Galaxy akıllı saatlerinde ve fitness takipçilerinde de benzer bir durum olduğunu unutmayın. Örneğin Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic, 6.0 OS ve üzeri bir Android telefon ve Google Mobil Hizmetleri desteği gerektirir. Samsung Gear, Gear 2, Gear S ve Gear Fit ile bunlar, Samsung olmayan telefonlarla hiçbir şekilde uyumlu değildir.