Galaxy Watch 5 serisini satın almalı veya Google Pixel Watch’ı beklemeli misiniz?


Samsung, en yeni akıllı saat serisi Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro akıllı saatlerini duyurdu. Tamamen yeni bir tasarıma, yeni sensörlere sahiptirler ve birçok yeni özellikle birlikte gelirler. Galaxy Watch 5 serisi, varsayılan olarak Wear OS 3.0 kullanan ilk birkaç cihazdan biridir; ancak bunun çok da uzak olmayan bir gelecekte değişmesi bekleniyor.


Google ayrıca, yıllarca süren söylentiler ve sızıntılardan sonra nihayet Google Pixel Watch ile akıllı saat pazarına girdiğini duyurdu. Yazılım devinin, yeni Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro amiral gemisi akıllı telefonlarının yanı sıra ilk saatini Ekim ayında resmen tanıtması bekleniyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Yeni Google Pixel Watch’ı edinmemize bir aydan daha uzun bir süre olsa da, iki cihazı karşılaştırmaya ve beklemeniz mi yoksa Galaxy Watch 5’i mi yoksa Galaxy Watch 5 Pro’yu bugün almanız mı gerektiğini görmeye karar verdik.


Aşağıdaki durumlarda Galaxy Watch 5’i bugün satın almalısınız:

beklemek istemiyorsun

Sapphire'de Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro zaten mevcut ve Samsung web sitesinde her zaman harika fırsatlar sunuyor. Taşıyıcılar ve diğer üçüncü taraf mağazalar da yeni akıllı saatlerle birlikte büyük indirimler ve paketler sunarak onları çekici ve çok şey yapıyor.

Google Pixel Watch’ın, Google Pixel 7 ve Google Pixel 7 Pro amiral gemisi akıllı telefonlarıyla birlikte Ekim ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor, bu nedenle beklemek istemiyorsanız ve paranın satın alabileceği en iyi Android akıllı saatlerden birini istiyorsanız, bu ikisi Galaksi saatler en iyi seçeneklerinizdir. Galaxy Watch 5 279,99 dolardan, Galaxy Watch 5 Pro ise 449,99 dolardan başlıyor. İkisi de ucuz değil ancak Google Pixel Watch’ın bu fiyatlar arasında olması bekleniyor.

Samsung’un One UI Watch arayüzünü beğendiniz

Galaxy Watch 5 Pro'daki uygulama çekmecesini gösteren resim

Google, bir sonraki Wear OS 3.0 yazılım güncellemesini oluşturmak için Samsung ile birlikte çalıştığını açıkladığında, Samsung’un stok arayüzüne mi geçeceğini yoksa kendi arayüzünü mü oluşturacağını bilmiyorduk. Daha sonra öğrendiğimiz gibi, Wear OS 3’ün üstüne One UI Watch adlı bir dış görünüm uyguladı.

One UI Watch, önceki nesil Galaxy akıllı saatlerinde bulunan önceki Tizen işletim sistemine benziyor. Arayüz pek çok özelleştirme sunuyor ve şirket, kullanıcıların saat yüzlerini ve diğer ayarlarını kişiselleştirmek için indirebilecekleri bir uygulama bile sunuyor.

Birkaç ayarı değiştirmenin sakıncası yok

Samsung Galaxy akıllı saatler, çoğu kullanıcının etkinleştirilmesini isteyeceği özelliklerle birlikte gelir ve kurulum işlemi, kullanıcıların belirli özellikleri değiştirmesine olanak tanır. Saat aynı zamanda kullanıcıların telefonlarında Galaxy uygulamasını kullanarak deneyimlerini tamamen kişiselleştirmelerine olanak tanıyor, ancak bu bazen arka planda biraz çalışma gerektiriyor.

Akıllı saatten en iyi şekilde yararlanmak için, kullanıcıların pil ömrünü uzatmak için genellikle ayarlarla ve desteklenen diğer uygulamalarla ve özelliklerle oynaması gerekir. Bu mutlaka kötü bir şey olmasa da, teknolojiden daha az anlayan kişiler bunları dışarıdan herhangi bir yardım almadan anlamakta zorlanabilirler. Bununla birlikte, saat varsayılan olarak mükemmel bir şekilde ayarlanmıştır ve insanların başlamalarına yardımcı olacak birçok kılavuz çevrimiçi olarak mevcuttur.

Bir Galaxy akıllı telefonunuz var

Tek seferde Samsung Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Watch 5 ve Galaxy Buds 2 Pro
Kaynak: Pocketnow

Galaxy Watch 5 serisi, teknik olarak tüm Android 8.0 ve üzeri cihazlarla çalışır, ancak Samsung’un Galaxy cihazları kullanılarak elde edilebilecek sıkı entegrasyonu sunmazlar. Mümkün olan en iyi deneyimi arıyorsanız, otomatik senkronizasyon, çağrı alma, mesaj gönderme, Samsung Health ile diğer uygulamalar arasında veri senkronizasyonu ve daha pek çok özellikten yararlanmak için bir Galaxy akıllı telefon kullanmanız gerekecek.

Galaxy Watch 5 serisi, Galaxy olmayan cihazlarla çalışacak, ancak birkaç uyarı var. Kullanıcılar, mesaj gönderme avantajından yararlanmak istiyorlarsa Google’ın kendi Mesajlar uygulamasını ve diğer uygulamaları indirmeleri gerekecek. Kamera uygulaması ayrıca yalnızca ideal olmayan üçüncü taraf uygulamalar tarafından kontrol edilebilir. EKG gibi sınırlı olabilecek birkaç özellik daha vardır, yani sağlığınızı yakından takip etmek istiyorsanız en iyi deneyim için bir Galaxy akıllı telefon kullanmanızı öneririz.

Aşağıdaki durumlarda Google Pixel Watch’ı beklemeniz gerekir:

Hazır bir Wear OS deneyimi istiyorsunuz

Google Piksel İzleme

Google Pixel akıllı telefonların arayüzünün ve tasarımının hayranıysanız, Google’ın Wear OS 3.0 arayüzünü stokta tutmasını da beğenebilirsiniz. Temiz, anlaşılması kolay ve modern görünüyor. Samsung, Wear OS 3’ün üzerine bir kaplama uyguluyor ve tasarım değişikliklerini ve Tizen OS görünümünü beğensek de, bunun herkes için uygun olmayabileceğini anlıyoruz.

Halihazırda, Google’ın kendi Pixel kaplamasını Wear OS 3.0’ın üzerine uygulayıp uygulamayacağını bilmiyoruz, ancak uygulamasa bile, stok Wear OS’ye yakın görünmesi bekleniyor. Bu, güncellemeleri daha hızlı alabilmesi ve düzeninin, kendi dış görünümlerini uygulamaya karar vermedikçe işletim sistemini destekleyen diğer üçüncü taraf akıllı saatlere benzer olması gerektiği anlamına gelir.

Daha hızlı güncellemeler istiyorsunuz

Google Piksel İzleme Tasarımı

Akıllı telefonlarınızda güvenilir ve hızlı güncellemeler istiyorsanız, tercih edeceğiniz şirket Google’dır ve aynı şeyin gelecekteki akıllı saatleri veya akıllı saatleri için de söylenebileceğine inanıyoruz. Şirket, tatile denk gelmediği sürece her ayın ilk Pazartesi günü yeni güvenlik yamaları çıkarıyor. Bunun dışında, piyasadaki en hızlı OEM’dir ve gelecekteki akıllı saatiniz için zamanında güncellemeler arıyorsanız, muhtemelen bir Google Pixel Watch’tan daha hızlı olmayacaktır.

Bir Pixel akıllı telefonunuz var

Google Pixel Watch’ın tüm Android cihazları desteklemesi bekleniyor, ancak iPhone’ları desteklediği söylentisi yok. Geçmişte Samsung’un bile Galaxy cihazlarının Apple akıllı telefonlarla tam olarak çalışması için desteği kaldırdığı göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı değil, ancak akılda tutulması gereken bir şey.

Samsung gibi Google da Pixel akıllı telefona güvenen ve onu kullanan kullanıcılar için mümkün olan en iyi deneyimi sunabilir. Pixel serisi, cihazlar arasında sıkı bir entegrasyon sunmayı amaçlamaktadır.

Çözüm

Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro arasında seçim yapmak zorlu bir görev olabilir. Google Pixel Smartwatch birkaç avantaj, muhtemelen biraz daha hızlı güncellemeler, bir stok Wear OS deneyimi ve birkaç Pixel’e özel özellik sunacak. Halihazırda, Pixel Watch’ın arada bir Pixel özellik düşürme güncellemeleri alıp almayacağı belli değil, ancak kesin olan bir şey var ki, Pixel akıllı saatlerde en iyi şekilde çalışacak.

Halihazırda Google Pixel ekosistemindeyseniz, vaat ettiği harika entegrasyon nedeniyle Pixel Watch muhtemelen daha iyi bir seçenektir. Aynı şey Galaxy akıllı saatler için de söylenebilir. Bir Galaxy akıllı telefonunuz, Galaxy Watch 5 veya Watch 5 Pro’nuz varsa, cihazınızla Galaxy olmayan telefonlara göre daha sorunsuz çalışacaktır. Tabii ki, her iki akıllı saat de diğer Android cihazlarla çalışacak, ancak entegrasyon, yerel platformlarında ve markalı ürünlerde daha sıkı.

Google Pixel Watch’ın pil boyutu hakkında henüz bir bilgimiz yok; bu nedenle tavsiye etmek zordur. Ancak son sızıntılar, Google’ın akıllı saate güç sağlamak için daha eski bir yonga seti kullanabileceğini ve bunun da Galaxy Watch 5 serisinden daha kötü pil ömrüne neden olabileceğini iddia ediyor. Olduğu söyleniyor, Pixel Watch hala söylenti değirmeninde. Google’ın, Google Pixel 7 ve Google Pixel 7 Pro amiral gemisi akıllı telefonlarının yanı sıra Ekim ayında resmi olarak tanıtmasını beklememiz gerekecek.

Bir Galaxy Watch 5, Galaxy Watch 5 Pro mu alacaksınız yoksa Google Pixel Watch’ı mı bekleyeceksiniz? Yorumlarda bize bildirin!