Galaxy S22 Serisi, S Pen kalemini destekliyor mu?


9 Şubat’ta Samsung Unpacked’de duyurulduktan sonra, 25 Şubat’ta satışa çıkan Samsung Galaxy S22 Serisi, Android telefon satın almak isteyenler için harika bir genel deneyim vaat ediyor. Seri, Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus ile yinelemeli yükseltmeler ve Ultra modelinde önemli bir değişiklik içeren üç cihazdan oluşuyor. Geçen yılki Galaxy S21 Ultra, halefi Galaxy S22 Ultra’nın Samsung’un popüler Note serisinin özünü bünyesinde barındıran bir cihaz olarak yenilendiğini görüyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Yeni cihazların duyurulmasının ardından, Samsung Electronics Mobil Deneyim başkanı Roh Tae-moon da Note serisinin resmi olarak kullanımdan kaldırıldığını ve Ultra serisinin doğrudan yerini alacağını doğruladı.

Ancak, Galaxy S21 Ultra özellikli S Pen’in ayrı bir silo olmadan desteklendiğini düşünürsek, şu soruyu gündeme getirebilir: Geleneksel Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus da S Pen’i destekliyor mu?

Maalesef Samsung, S Pen uyumluluğunu yalnızca Samsung Galaxy S22 Ultra ile sınırlandırmıştır. Hem Galaxy S22 hem de Galaxy S22 Plus, S Pen kalemiyle bağlantılı üretkenlik tabanlı özelliklere erişim olmadan geleneksel bar telefonları olarak kalacak.

Potansiyel bir Galaxy S22 Ultra alıcısıysanız, aşağıda aksesuar hakkında daha fazla bilgi verdik.


S Pen, Samsung Galaxy S22 Ultra’da daha mı iyi?

S Pen ile Samsung Galaxy S22 Ultra
Kaynak: Pocketnow

Kaynak: Pocketnow

Galaxy S22 Ultra’daki S Pen deneyimi, Samsung’un bugüne kadar sunduğu tartışmasız en iyisidir, çünkü OEM, gecikmeyi 2,8 ms’ye düşürmeyi başardığını ve kullanıcı deneyimine belirli bir düzeyde akıcılık – gecikme süresi – getirdiğini bildirmektedir. Galaxy S21 Ultra’da iddia edilen bir 9ms idi.

Bunun dışında Galaxy Note kullanıcısı olarak kullanmış olabileceğiniz özellikler Galaxy S22 Ultra’da bulunabilir. Ekran dışı not özelliği, Temassız Komutlar ve S Pen’i Bluetooth uzaktan kumanda olarak kullanma özelliği mevcuttur. Listedeki son özellik Galaxy S21 Ultra’da yoktu çünkü S Pen (Galaxy S21 Ultra’dan ayrı satılır) pille gelmiyordu.

Samsung Galaxy S22 Ultra ile hangi S Pen çalışır?

Bu parçayı bitirmeden önce, Galaxy S22 Ultra yerleşik bir S Pen ve onu depolamak için özel bir silo ile gelirken; Bu nedenle, farklı bir ekran kalemi kullanmak isterseniz, akıllı telefon, Samsung tarafından satılan diğer modeller için destek sunar.

Galaxy S22 Ultra ile uyumlu çeşitli S Pen’leri aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

 • Birlikte verilen S Pen — Samsung’tan yedek bir kalem de satın alabilirsiniz.
 • S Pen Pro — bu aksesuar ayrıca dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve telefonlar dahil olmak üzere diğer Galaxy ürünleriyle de uyumludur.

 • Samsung Galaxy S22 Ultra S Pen

  Samsung Galaxy S22 Ultra S Pen

  S Pen, Galaxy S22 Ultra’ya ek özellikler sunar. Birlikte verilen kalemi kırdıysanız veya kaybettiyseniz bu aksesuara göz atın.

 • Samsung S Pen Pro

  Samsung S Pen Pro

  Birden fazla Galaxy cihazınız varsa ve çeşitli ürünlerle uyumlu bir ekran kalemine ihtiyacınız varsa bu aksesuara göz atın.

 • PBI Samsung Galaxy S22 Hayalet Beyaz

  Samsung Galaksi S22

  Samsung Galaxy S22, amiral gemisi 4nm yonga seti, arkada üçlü kamera kurulumu ve kullanımda tam bir gün dayanabilen bir pil ile geliyor. Dolayısıyla, nispeten kompakt ve güçlü bir akıllı telefon istiyorsanız, Galaxy S22, 2022’de alabileceğiniz en iyi cihazlardan biridir.

 • Samsung Galaxy S22 Hayalet Siyah

  Samsung Galaxy S22 Artı

  Galaxy S22 Plus, Samsung’un en yeni amiral gemisi akıllı telefonu. Güçlü bir yonga seti, 120 Hz yenileme hızına sahip büyük 6,6 inç AMOLED ekran, 50 MP birincil kamera ve çok daha fazlasıyla birlikte gelir.

 • Samsung Galaxy S22 Ultra Fantom Siyah

  Samsung Galaxy S22 Ultra

  Galaxy S22 Ultra, daha büyük bir 6,8″ QHD+ 120Hz AMOLED ekrana, çok yönlü bir kamera kurulumuna ve tüm gün boyunca devam etmenizi sağlayacak büyük bir pile sahiptir! Galaxy S22 Ultra’nızı Samsung’un web sitesinden ön sipariş verin ve 200 $ değerinde Samsung Kredisi kazanın .