Galaxy S22, en yeni gece fotoğrafçılığı özelliği ile yıldızlara uzanıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Samsung, Galaxy S22’deki Expert RAW uygulaması için bir yükseltme duyurdu.
  • Uygulama, kullanıcıların gece gökyüzünün görüntülerini yakalamasına olanak tanıyan yeni bir Astrofoto özelliği getiriyor.
  • Expert RAW uygulaması ayrıca Çoklu pozlama ile daha yaratıcı özellikler ekler.
  • Samsung, Good Lock aracılığıyla kullanılabilen yeni Camera Assistant modülünü de öne çıkarıyor.

Astrofotografi söz konusu olduğunda, Pixel serisi genellikle yıldızları yakalamak için en iyi akıllı telefonlardan biri olarak kabul edilir. Ancak, şirket Galaxy S22 serisi için yeni bir Astrofoto özelliği başlattığı için Samsung’un bu konuda söyleyecek bir şeyi var gibi görünüyor.

Astrophoto, Galaxy S22 serisi için Expert RAW uygulamasında bulunan ve kullanıcıların yıldızların çarpıcı fotoğraflarını çekmesine yardımcı olabilecek yeni bir özelliktir. Samsung’un açıkladığı gibi (yeni sekmede açılır)özellik, dört dakikaya kadar belirli bir süre boyunca yıldızların görüntülerini yakalamak için “gelişmiş yapay zeka segmentasyon teknolojisi ve çoklu çerçeve işleme” kullanır.

Kullanıcılar, takımyıldızların net bir görünümünü elde etmek için bir Gökyüzü kılavuzunu açabilir. Bu şekilde, çekiminizde Orion’u yakaladığınızdan emin olabilirsiniz. Özellik, kullandığınız kamera sensöründen bağımsız olarak da çalışıyor gibi görünüyor.

Expert RAW'ın yeni Astrofoto özelliği

(İmaj kredisi: Samsung)

Astrophoto’ya ek olarak Samsung, kullanıcıların aynı anda birden fazla görüntü çekmesine olanak tanıyan Expert RAW’da Çoklu pozlamayı da öne çıkarıyor. Kullanıcılar daha sonra, manuel bindirme ile yaratıcı görüntüler oluşturmak için fotoğrafları birleştirebilir.

Expert RAW uygulaması güncellendikten sonra hem Astrofoto hem de Çoklu pozlama etkinleştirilebilir. Yeni özelliklere erişmek için ayarlar menüsünde “Özel fotoğraf seçenekleri” arasında geçiş yapmanız yeterlidir.

Expert RAW'ın yeni Çoklu Pozlama özelliği

(İmaj kredisi: Samsung)

Son olarak Samsung, yakın zamanda Good Lock’ta piyasaya sürdüğü yeni Camera Assistant modülünü detaylandırıyor. Uygulama, kullanıcılara stok kamera uygulamasında Otomatik HDR, daha hızlı deklanşör hızı ve daha fazlası gibi ek kontroller ve özellikler sunar. One UI 5 çalıştıran Galaxy S22 sahipleri, Good Lock’ta Camera Assistant’ı indirebilir ve Kamera ayarlarından modüle erişebilir. En son Expert RAW özelliklerini edinmek için One UI 5’e de ihtiyacınız olacak.