Fossil Gen 6, Snapdragon 4100+ ile tanıtıldı ve 2022’de Wear OS 3 alacak


Fossil Gen 6 akıllı saat, selefine göre çeşitli dahili yükseltmelerle birlikte gelir ve daha iyi izleme, performans ve genel deneyim sağlar.


Fossil, Wear OS ve yeni bir yonga seti ile Gen 6 akıllı saatini bugün tanıttı. Saat, selefine göre çeşitli dahili yükseltmelerle birlikte gelir ve daha iyi izleme, performans ve genel deneyim sağlar.


Yeni Fossil Gen 6, Snapdragon Wear 4100+ yonga seti ile donatılmıştır. Geçen yıl duyurulan SoC, yeni yapısı sayesinde daha verimli ve daha hızlı. İşlemcinin, ana işlemciden görevlerin yükünü kaldıracak tasarımı sayesinde, daha hızlı uyanmak için eğilebilir ve sürekli kalp atış hızı izleme, uyku takibi ve diğer etkinlikler sağlar.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU
fosil-gen-6-1 akıllı saat

Akıllı saat, 1 GB RAM ve 8 GB depolama ile 1.28 inç ekrana sahip olacak. Bir hoparlör, mikrofon ve vibratör motoru da var. Sağ tarafta üç düğme var ve döner kadranı da var. Bağlantı açısından, Bluetooth 5.0 LE, Wi-Fi, GPS ve NFC’yi içerir ve olağan ivmeölçer, altimetre, ortam ışığı, jiroskop, pusula ve vücut dışı IR’ye sahiptir. Saat ayrıca 3ATM su geçirmezlik seviyesine sahiptir.

Qualcomm, birçok Fossil akıllı saate güç sağlayan önceki Wear 3100 yongasına kıyasla “%85 daha yüksek performans” ve %25 daha az güç tüketimi vaat ediyor. Fossil ayrıca “kullanıma bağlı olarak” 24 saatlik pil ömrü talep ediyor ve ayrıca tek bir şarjla daha fazla gün verebilen genişletilmiş bir mod da var, ancak bunu seçerseniz birçok özellik devre dışı bırakılacak. Ek olarak, 30 dakikalık şarj, Gen 6’yı %80’e kadar şarj etmenizi sağlar, bu da gece takmanıza ve işe gitmeden önce sabah hızlı bir şekilde şarj etmenize olanak tanır.

Şarj halkaları da yeniden tasarlandı. Plastik kasa arkası tarafından yerinde tutulan iki metal yarım halka vardır. Bu onların düşmelerini önlemelidir. Yeni tasarım, yukarıda belirtildiği gibi daha hızlı şarj etmeye de izin veriyor.

Sensörler ayrıca izleme için sürekli bir kalp atış hızı sensörü ile yükseltildi ve daha doğru sonuçlar sağlandı. Adım sayma, kalori takibi ve daha fazlası gibi birçok yeni ve geliştirilmiş özelliğin yanı sıra kandaki oksijeni ve uyku takibini izlemek için bir SpO2 sensörü de eklenmiştir.

Fossil Gen 6, 42 mm ve 44 mm paslanmaz çelik kasa ve boyutlarda mevcuttur. Seçmeye karar verdiğiniz modele bağlı olarak 299$ ve 319$’dan başlayacak. Ön siparişler bugün başlıyor ve Eylül ayı sonunda sevk edilecekler. Fossil yedi yeni tasarım duyururken, Micheal Kors dört yeni tasarım açıkladı. Saat, Wear OS 3.0 alacak, ancak şirket yalnızca “2022”de satışa sunulacağını açıkladı.

Fosil Gen 5 Carlyle