Fitness uygulaması Supernatural resmi olarak Oculus Studios’a katıldı


Ne bilmek istiyorsun

  • İçinde, hit VR fitness oyunu Supernatural’ın arkasındaki geliştiriciler Oculus Studios’a katılıyor.
  • Meta, FTC’nin sözde tekelci uygulamalarla ilgili aylarca süren itirazından sonra satın almayı tamamladı.
  • Supernatural, 2020 İlkbaharında lansmanından bu yana Quest’e özel bir oyun oldu.

Oculus Studios, Meta ve Within’in geçen yıl duyurulan satın alma işlemini başarıyla tamamladığını duyurmasıyla bugün bir geliştirici daha resmen büyüdü. Within, 2020’de pandemi başladığında piyasaya sürülen ve evde egzersiz yapma ihtiyacından önemli ölçüde yararlanan popüler VR fitness uygulaması Supernatural’ı yapıyor.

Meta ve FTC, geçen yıl duyurulmasından bu yana satın alma konusunda tartıştı, ancak birçoğu FTC’yi şirkete karşı bir kan davası nedeniyle Meta’nın peşine düşmekle suçladı. FTC, şirket zaten Beat Sabre geliştiricisi Beat Games’e sahip olduğu için tekelci uygulamalar iddiasıyla dava açtı. Buradaki fikir, Meta’nın en popüler iki VR fitness uygulamasına sahip olması ve böylece söz konusu pazar nişinde tekel durumuna girmesiydi.

Meta Quest 2'de Supernatural'da diz çökmesi

(İmaj kredisi: İçinde)

Supernatural’ı en iyi Quest 2 oyunlarından biri olarak gördük (yeni sekmede açılır) Uygulamanın bir duyguyu başarılı bir şekilde birleştirme yeteneği nedeniyle lansmanından bu yana gerçek geleneksel egzersiz formülünü oyunlaştırarak egzersiz yapın. Supernatural, popüler müziğe ayarlanmış ve gerçek bir koç tarafından yönetilen yeni bir antrenmanla her gün güncellenir ve oyuna bazı rakiplerine göre avantaj sağlar. Supernatural lansmanından bu yana Quest’e özel olmuştur ve muhtemelen satın alma işleminden sonra da öyle kalacaktır.