Fitness konusunda ciddiyseniz, bir sonraki Apple Watch istediğiniz saattir.


Apple Watch, tartışmasız çoğumuz için en iyi akıllı saatlerden biridir. Apple ekosisteminin tamamına uyma şekli, sağlık izleme özellikleri, saat yüzleri, ilaç takibi ve diğer binlerce özelliği – tam anlamıyla çalışıyor. Bununla birlikte, Apple Watch’un kendileri için en iyi seçenek olmayabileceği niş bir insan kategorisi var ve evet, spor sporcuları ve fitness fanatiklerinden bahsediyorum.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Tüm Apple Watch modelleri toza ve suya dayanıklı tasarımlara sahip olsa da, spor konusunda ciddi olan insanlar için gerçekten ideal bir akıllı saat değil. Titanyum ve paslanmaz çelik modellerdeki ekran camı, hatta “Safir kristal ekran”, Garmin ve Fitbit akıllı saatlerde bulunanlardan çok daha zayıf. Genel dayanıklılık da çok daha düşüktür.

Bununla birlikte, Apple Watch ekstrem sporlarla ilgilenmeyen ve özellikleri, kullanılabilirliği ve modasıyla ilgilenen kişileri hedeflediğinden, bu bir dezavantaj değildir. Ancak yeni bir rapora göre Apple, Apple Watch’u zorlu koşullarda kullanmak isteyen kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyor çünkü şirket bundan sonra sağlam bir Apple Watch modeli çıkarmayı planlıyor.

Apple Watch Series 7 Kaya Tırmanışı

Kaynak: elma

Apple’ın 2022’de Seri 8, SE 2 ve sağlam bir model olmak üzere üç Watch modelini piyasaya sürmeyi planladığını zaten biliyor olsak da – Bloomberg’den Mark Gurman akıllı saatten bekleyebileceğimiz özellikleri ve teknik özellikleri detaylandırdı. Buna göre Gürmansağlam model daha büyük bir pille gelecek, sağlam metal kasave daha büyük bir ekran aşırı spor sporcuları.

Ekrandan başlayarak, Gürman sağlam model Apple Watch’ın bugün mevcut olan en büyük Apple Watch’tan %7 daha fazla ekran alanına sahip “yaklaşık 2 inçlik bir ekrana” sahip olacağını söylüyor. Genel şeklin aynı kalması beklenirken, daha büyük ekran 410 piksel x 502 piksellik iyileştirilmiş bir çözünürlüğe sahip olacak. Ekstrem spor sporcularını hedeflediği için bu ekran ayrıca “kırılmaya karşı daha dayanıklı” olacaktır.

Sızıntı ayrıca, akıllı saatin daha büyük ekran sayesinde egzersizler ve antrenmanlar sırasında ekranda daha fazla bilgi gösterebileceğine inanıyor. Rapor, Apple’ın akıllı saatin dayanıklılığını artırmak için ne tür bir malzeme kullanacağını açıklamasa da, akıllı saatin alüminyumdan daha güçlü bir metalden üretileceğini iddia ediyor.

Apple Watch Series 7 Bisiklete binme

Kaynak: elma

Apple Watch sağlam modeline güç sağlamak, bu yılın sonlarında Series 8 ile birlikte piyasaya sürülmesi beklenen Apple S8 çipinin aynısı olacak. Önceki raporlar, S8 yonga setinin S7 yonga setinin yeniden markalanmasından başka bir şey olmayacağını ortaya koydu (ki bu kendi içinde S6 çipinin yeniden markalanmasıydı). Sağlam modelin Apple Watch Series 8 ile paylaşacağı bir diğer özellik ise kullanıcının vücut ısısını ölçerek ateşi olup olmadığını tespit edebilmesi.

Bütün bunlar ucuza gelmeyecek. Rapor tam fiyat etiketinden bahsetmese de, Gürman sağlam modelin fiyatının 699$’dan başlayan standart paslanmaz çelik modelden daha yüksek olacağını söylüyor. Bu nedenle, sağlam modelin fiyatının, bugün yaklaşık 900 ABD doları olan Garmin’in Epix 2 fiyatıyla eşleşmesini bekleyebilirsiniz.

Genel olarak sızan özellikler ve spesifikasyonlar, Apple’ın aşırı koşullara dayanabilecek değerli bir rakip geliştirdiğini gösteriyor. Apple’ın mükemmel sağlık izleme özellikleri (watchOS 9 ile daha fazlası geliyor), üstün yapı kalitesi ve mükemmel kullanıcı deneyimi ile birleştiğinde, Garmin ve Fitbit’in ellerinde ciddi bir rekabet olabilir. Apple Watch dayanıklı modelini satın almak ister misiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Şu anda satın alınabilecek en iyi Apple Watch!

  • Geceyarısı Apple Watch Series 7

    Apple Watch Serisi 7

    Apple’ın en yeni akıllı saati – Series 7. Önceki nesle göre daha ince çerçeveler, her zaman açık bir ekran, en yeni Apple S7 yonga seti ve çok daha fazlasıyla birlikte gelir. Aşağıda verilen bağlantıları kullanarak cihazdaki tüm fırsatlara göz atın.

  • Altın Apple Watch SE

    Apple Watch SE

    Apple Watch SE, Cupertino merkezli şirketin en yeni uygun fiyatlı akıllı saatidir. iPhone’unuz için kondisyonunuzu takip etmenize, aramaları yanıtlamanıza ve yapmanıza, kalp atış hızınızı izlemenize ve çok daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacak güvenilir bir yol arkadaşı arıyorsanız, Apple Watch SE tam size göre.