Fitbit Uyku Profili verilerinize nasıl erişilir?


Zihinsel ve fiziksel sağlığınızın kaydını tutmak söz konusu olduğunda, yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri iyi bir gece uykusu çekmektir. Kullanabileceğiniz çok sayıda araç ve uygulama var, ancak günümüzde hemen hemen her akıllı saat uykunuzu takip etme olanağı sunuyor.

Fitbit Uyku Profili nedir?

Google Event Fall 2022'de Pixel Watch uyku izleme işlevine sahip Fitbit uygulaması

(İmaj kredisi: Google)

Uykunuzu izlemek için en iyi akıllı saatlerden birini kullanmak yeterince kolay olsa da, Fitbit’in Uyku Profili işlevi her şeye biraz eğlenceli bir dokunuş katıyor. Uyumlu bir akıllı saat ile telefonunuzdaki Fitbit uygulaması arasında yer alan Uyku Profili, uyku düzeninizi analiz etmek için 10 farklı ölçüm kullanan nispeten yeni bir özelliktir.

Her ay en az 14 gün yatağa girdiğinizde akıllı saatinizi taktıktan sonra, alışkanlıklarınıza göre size bir “uyku hayvanı” sunulur. Her biri farklı bir profili temsil eden altı farklı uyuyan hayvan vardır ve uyku alışkanlıklarınızı nasıl iyileştirebileceğinize dair yollarla tamamlanır.

Pixel Watch'ta Uyku Profilleri

(İmaj kredisi: Google)

Cihaz uyumluluğuna gelince, Fitbit Uyku Profili verilerinize en iyi Fitbit giyilebilir cihazlarının çoğunda erişebileceksiniz. Bu liste Pixel Watch, Fitbit Sense 2, Sense, Versa 4, Versa 3, Versa 2, Charge 5, Luxe ve Inspire 2’yi içerir.